Typowe obróbki blacharskie, obróbka deski do wiatrownicy panelowej wykonana z blachy powlekanej, chroni deskę lub krokiew szczytową przed warunkami atmosferycznymi.
UWAGA Obróbka deski tego typu to element zestawu dla wiatrownicy panelowej z naszej oferty.
Obróbki szczytowe stosowane są na bocznych krawędziach dachu, które kończą się na ścianach szczytowych budynku. Ich główną funkcją jest ochrona tych krawędzi przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak wiatr i deszcz. Obróbki te zabezpieczają dach przed podrywaniem pokrycia przez wiatr oraz przeciekami wzdłuż bocznych krawędzi. Obróbki szczytowe wykonywane są zwykle z blachy stalowej dopasowanej do koloru i stylu pokrycia dachowego. Oprócz funkcji ochronnej, obróbki szczytowe stanowią estetyczne wykończenie bocznych krawędzi dachu, często zintegrowane z elementami elewacji.
Obróbka deski do wiatrownicy jest elementem wykończeniowym połaci dachowej, wspierającym system odwadniania dachu. Jest montowana przy wiatrownicy i ułatwia odprowadzanie wody ze skrajów dachu, z tego względu nazywana jest rynienką wiatrownicy. Obróbka deski do wiatrownicy panelowej jest dedykowanym elementem zestawu montażowego, składającego sie z trzech produktów, z czego dwa pozostałe to: Wiatrownica panelowa oraz Rynienka odpływowa do wiatrownicy panelowej. Obróbka deski jest obróbką symetryczną i może być stosowana zarówno do Wiatrownicy panelowej prawej jak i lewej. Gwarantuje właściwą jej pozycję zapewniając przy tym szczelność połączenia z pokryciem dachowym.
23 marca 2025 roku w Pruszkowie odbyła się II Gala Sportu Powiatu Pruszkowskiego – wydarzenie, które zgromadziło utalentowanych sportowców, trenerów oraz przedstawicieli lokalnych władz. W Pałacyku Otrębusy uhonorowano tych, którzy swoją pasją i ciężką pracą przyczyniają się do rozwoju sportu w regionie. Wśród laureatów znalazła się Iga Świątek, a uroczystość poprowadził Tomasz Karolak. Partnerem gali była firma Blachy Pruszyński, wspierająca inicjatywy sportowe i lokalną społeczność.
Czytaj dalejPodczas jubileuszowej edycji Builder Awards, zorganizowanej z okazji 20-lecia członkostwa Polski w UE, Krzysztof Pruszyński, Prezes PRUSZYŃSKI sp. z o.o., otrzymał prestiżową statuetkę Polski Herkules. Wyróżnienie to podkreśla jego kluczowy wkład w rozwój polskiego sektora budowlanego i ugruntowuje pozycję jako jednego z liderów branży.
Czytaj dalejW dniu 15 lutego 2025 roku w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie odbyła się trzecia edycja Memoriału Grzegorza Skrzecza. To prestiżowe wydarzenie zgromadziło liczne grono młodych pięściarzy z całej Polski, którzy rywalizowali, oddając hołd jednemu z najwybitniejszych bokserów w historii polskiego sportu. Turniej, organizowany dokładnie w drugą rocznicę śmierci Grzegorza Skrzecza był okazją do upamiętnienia jego zasług dla polskiego sportu. Wśród sponsorów memoriału znalazła się firma Blachy Pruszyński, która od lat wspiera rozwój polskiego sportu.
Czytaj dalej