Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU

Park maszynowy

Pruszyński Sp. z o.o. to firma z polskim kapitałem, wokół której zbudowana została Grupa Kapitałowa Pruszyński, składająca się z kilku firm, wspólnie oferujących szeroką paletę wyrobów budowlanych i wykończeniowych.

Zasoby firmy Pruszyński

Park maszynowy obejmuje ponad 100 nowoczesnych maszyn m.in.: firm STAM, SAMESOR, AMADA, TRUMPF, DURMA, GODENES, RAS, SCHROEDER, ITEK INVICTA, HAYES, a wśród nich:

8 linii produkcyjnych do produkcji blachodachówek
2 nowoczesne linie do produkcji kompletnego systemu rynien w rozmiarach 125 i 150
25 linii produkcyjnych do profili trapezowych
Linia do produkcji kasetonów elewacyjnych
Linia do produkcji kaset ściennych
4 linie z gilotynami do blach płaskich
3 linie do produkcji gąsiorów dachowych
2 linie do produkcji pokryć na tzw. rąbek stojący
Linia do produkcji paneli ściennych
Linia do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej (II generacji)
Linia do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem z poliuretanu
linia produkcyjna Blachy Pruszynski

Proces produkcyjny

W systematycznie unowocześnianej fabryce firmy Pruszyński, produkty wytwarzane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych linii technologicznych. Linie produkcyjne, w przeważającej części, są wyposażone w sterowanie numeryczne, gwarantujące precyzję wykonania i najwyższą jakość.

Logistyka wewnętrzna w procesie produkcyjnym oparta jest na 3 suwnicach, ponad 40 czołowych oraz bocznych wózkach widłowych marki Linde i Still oraz specjalistycznych wózkach załadowczych, które umożliwiają, szybkie i precyzyjne załadowanie linii produkcyjnej niezbędnym materiałem wyjściowym do produkcji. Wszystkie linie produkcyjne i maszyny obsługuje doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra, o dużej wszechstronności co pozwala na elastyczne dopasowywanie produkcji do potrzeb dyktowanych przez rynek.

Dodatkowo firma dysponuje:

linia produkcyjna Blachy Pruszynski

Najnowocześniejszą w Polsce linią do perforacji blach firmy SOENEN o maksymalnej szerokości roboczej 1600 mm i szybkości pracy do 700 uderzeń na minutę.

Klasycznymi jak i numerycznie sterowanymi prasami i zaginarkami krawędziowymi firm JORNS, BIEGEMASTER, AMADA, TRUMPF pozwalającymi uzyskać skomplikowane profile gięte o długości do 7 m wycinarkami, sterowanymi numerycznie, ITEK oraz TRUMPF do nietypowych formatów i skomplikowanych kształtów arkusza.

Rozkrawaczami i gilotynami mechanicznymi oraz hydraulicznymi, z firm STAM, UNDERER, TRUMPF, EHT, umożliwiającymi cięcie blachy zarówno na taśmy jak i arkusze o dowolnych wymiarach, które można uzyskać z materiału wyjściowego.