Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU

Grupa Pruszyński

Grupa Pruszyński to kilkanaście firm z polskim kapitałem powiązanych kapitałowo i osobowo, wspólnie oferujących szeroką paletę wyrobów budowlanych i wykończeniowych. Głównym filarem grupy jest firma Pruszyński Sp. z o.o  wokół, której działają miedzy innymi takie spółki jak  METKOL Pruszyński, PUNTO Pruszyński, VIKING Pruszyński, STAJAM, POLMETAL Pruszyński, Nowicki-Pruszyński, Kalużny-Pruszyński, FLORIAN, EXTRAL

W skład Grupy wchodzą również spółka WIATROWA oraz FUNDACJA PRUSZYŃSCY

Punto Pruszyński

Główny profil działalności Spółki Punto Pruszyński to produkcja wysokiej jakości materiałów wykończeniowych dla budownictwa.

Punto Pruszyński jest jednym z czołowych polskich producentów profili do „suchej zabudowy”. Dostarcza swoje wyroby licznym partnerom handlowym na terenie całego kraju jak również za granicą. Wśród odbiorców znajdują się sieci dystrybucyjne, składy budowlane oraz firmy wykonawcze z rynku inwestycyjnego. Oferta obejmuje komplet profili do budowy ścian działowych oraz sufitów podwieszanych wraz z kompletem akcesoriów (wieszaki, łączniki, narożniki).

Metkol Pruszyński

Od 1999 roku w skład grupy kapitałowej Pruszyński weszła firma „Pruszyński – Metkol” zajmująca się sprzedażą wyrobów z metali kolorowych i stali kwasoodpornej.

Metkol Pruszyński to wydzielona spółka w ramach grupy, której oferta jest zorientowana na metale kolorowe. Specjalizuje się zarówno w oferowaniu produktów gotowych jak i pół-produktów z aluminium, miedzi, cynku, stali nierdzewnej, ołowiu czy brązu. Klienci mogą liczyć na szeroką gamę produktów od blach ozdobnych po inwestycyjne komponenty na najwyższym poziomie, dedykowane budynkom komercyjnym.

logotyp Extral Aluminium svg, kolorowe

Extral Aluminium

Kolejna firma w ramach naszej grupy, to przede wszystkim wyroby z aluminium – w szczególności wysokiej jakości i różnorodności profile.

Extral Aluminium nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się prasownia profili aluminiowych powstała w 2008 r. na Śląsku w Żorach. Dzięki zaawansowanej technologii, wysokiej klasy urządzeniom stosowanym do produkcji profili aluminiowych i komponentów oraz doświadczonej kadrze pracowników gwarantuje Klientom wysoką i stałą jakość produktów, otwartość, elastyczność, zaangażowanie we współpracę oraz wsparcie techniczne i technologiczne

Florian Centrum

Bogata oferta pokryć dachowych, wywodząca się z tradycji hutniczych.

Nazwą i działalnością Florian Centrum nawiązuje do najstarszej huty na terenie Polski, tj. Huty Florian, powstałej w 1828 roku. Od początku działalności Florian Centrum ukierunkowana jest na dystrybucję najwyższej jakości surowców i produktów, dzięki czemu w niedługim czasie stała się producentem i dystrybutorem produktów stalowych na terenie całego kraju. Przełomową datą w losach Spółki był marzec 2018 roku. Wtedy to Florian Centrum weszła w skład Grupy Pruszyński, tym samym stając się Spółką rodzinną – w całości z polskim kapitałem. Dzięki połączeniu doświadczenia, tradycji i wartości z nowoczesną wizją rozwoju, Spółka sukcesywnie poszerza swój park maszynowy, inwestuje w nowe technologie oraz stawia na najwyższą jakość szerokiej gamy oferowanych produktów i usług.

logotyp Florian, kolorowy, svg
logotyp Pruszynski Ukraina, kolorowy, png

Pruszyński Ukraina

Grupa Pruszyński, bardzo prężnie działa także na rynkach zagranicznych. Jednym z takich przykładów jest nasz oddział na Ukrainie, który reprezentuje aż 21 oddziałów i placówek o statusie autoryzowanego dystrybutora.

Pruszyński w Ukrainie zostało założone w roku 2005 i od tego momentu bardzo aktywnie buduje swoją pozycję na tamtym rynku. Główna siedziba oddziału ukraińskiego znajduje się w Kijowie, ale nasze placówki są rozmieszczone na terenie całego kraju. Pruszyński w Ukrainie oferuje pełne spektrum produktów rodzimej spółki z Polski, ale także produkuje własne produkty i warianty dostosowane do potrzeb ukraińskiego odbiorcy. Na podkreślenie zasługuje wysoki poziom adaptacji do lokalnego rynku. Przejawia się to m.in. niezależnie funkcjonującym działem technicznym, wspierającym klientów ukraińskich, pełną nostryfikację dokumentacji technicznej względem ukraińskiego prawa, a także o czym nie można zapominać – postawienie na ukraińską kadrę. Dzięki temu oferta stanowi unikalne połączenie doświadczenia, technologii oraz wyśrubowanych norm głównej spółki z lokalnymi rozwiązaniami i możliwościami rynku ukraińskiego.