Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Grupa Pruszynski informacje

Informacje

Grupy Pruszyński

Jesteśmy jednym z ważniejszych graczy sektora budowalnego w Polsce a jednocześnie największą Grupą Kapitałową oferującą na rynku szeroką gamę produktów i wyrobów lekkiej zabudowy dachowej, konstrukcyjnej i ściennej, opartej o wyroby z metali.

Zmiany w Grupie Kapitałowej Pruszyński

Blachy Pruszyński to jeden z ważniejszych graczy sektora budowalnego w Polsce. Sama firma Pruszyński Sp. z o.o. działa w ramach grupy kapitałowej – GRUPA PRUSZYŃSKI, wokół której powstało kilkanaście firm oferujących wspólnie szeroką gamę produktów i wyrobów lekkiej zabudowy dachowej, konstrukcyjnej i ściennej, opartej o wyroby z metali. Jako grupa ciągle podejmujemy nowe wyzwania, inwestycje i się rozwijamy, a co za tym idzie, przechodzimy ciągły proces zmian, by zaoferować naszym klientom i kontrahentom najwyższej jakości produkt oraz usługi, w najatrakcyjniejszej cenie.

W tym miejscu znajdą Państwo ważne informacje związane z zachodzącymi zmianami, a także nowymi inicjatywami, które podejmują firmy wchodzące w skład GRUPY PRUSZYŃSKI.

Fincostal sidziba

FINCO STAL

Od 01.03.2023 Pruszyński Sp. z o.o właściciel marki FINCO STAL ujednolica swoją ofertę.

Finco Stal, do tej pory funkcjonujący na rynku jako osobna marka wchodząca w skład Grupy Pruszyński Obecnie w ramach reorganizacji w Grupie Pruszyński oferta Finco Stal została połączona z wyrobami oferowanymi przez Blachy Pruszyński.

Marka FINCO STAL funkcjonowała na rynku krajowym jako producent stalowych pokryć dachowych od 1992 roku. W roku 2009 firma stała się częścią Grupy PRUSZYŃSKI, zachowując swoją niezależność jako oddzielny podmiot. Na przestrzeni kolejnych lat proces zbliżania się do spółki matki postępował, powodując ujednolicenie oferty.

W roku 2019 marka FINCO STAL została formalnie wcielona do firmy PRUSZYŃSKI sp. z o.o., co z biegiem kolejnych lat spowodowało dominację bardziej rozpoznawalnego brandu, jakim bez wątpienia jest BLACHY PRUSZYŃSKI. Zarząd podjął decyzję o pełnej integracji z dniem 1 marca 2023 roku.

Wszystkie produkty z oferty FINCO znajdą swoje odpowiedniki w asortymencie proponowanym przez BLACHY PRUSZYŃSKI.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z powyższym procesem, prosimy o kontakt

– e-mail: detal@pruszynski.com.pl  oraz fincostal@fincostal.com.pl

– telefon:  (22)753 25 00, 784 061 876

Zmiany w ofercie produktowej wynikające z pełnej integracji FincoStal do struktur Blachy Pruszyński

Zarząd Grupy Pruszyński jak również wszyscy pracownicy dołożyli wszelkich możliwych starań, by uczynić zmiany strukturalne związane z FINCO Stal, jak najmniej odczuwalnymi dla klientów, tak końcowych jak i naszych dystrybutorów. Sam asortyment produktowy FINCO Stal, który znalazł swoje miejsce na rynku i cieszył się uzasadnionym zainteresowaniem klienta indywidualnego ma swoje odpowiedniki w ofercie Blachy Pruszyński. Poniżej znajdziecie Państwo szczegółową listę, która odzwierciedla ofertę FINCO Stal dla klienta indywidualnego i jej odpowiedniki w ofercie Blachy Pruszyński.

Oferta FincoStal