Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
CSR, Wydarzenia w firmie

Uroczyste otwarcie nowego budynku Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Twardowskiego w Pruszkowie

Uroczyste otwarcie szkoły w Pruszkowie

W dniu 24 marca 2023 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie, które było jednym z najważniejszych wydarzeń dla społeczności szkolnej oraz lokalnych mieszkańców. Nowy obiekt zastąpił stary budynek, który był już niewystarczający i nie nadawał się do remontu.

Na uroczystości przecięcia wstęgi obecni byli przedstawiciele władz lokalnych oraz prezes Krzysztof Pruszyński, reprezentujący Fundację Pruszyńscy, która w znaczącym stopniu wsparła całą inicjatywę, o czym pisaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów.

Nowoczesna infrastruktura i przestrzeń edukacyjna w nowym budynku szkoły zapewni uczniom i nauczycielom odpowiednie warunki do nauki, rozwoju i osiągania celów edukacyjnych. Uczniowie zyskali dostęp do nowoczesnych pomieszczeń dydaktycznych przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Najważniejsze jednak, że głównymi beneficjentami tej inwestycji są dzieci ze specjalnymi potrzebami, które, jak to określił Krzysztof Pruszyński, są tymi, którzy szczególnie potrzebują naszego wsparcia i pomocy, a o których często się zapomina.

Dzięki temu przedsięwzięciu społeczność szkolna zyskała nowoczesne zaplecze edukacyjne, które pozwoli na rozwój uczniów oraz na ich przygotowanie do życia w społeczeństwie. Otwarcie nowego budynku szkoły to jedno z wielu działań podejmowanych w celu poprawy jakości kształcenia i zwiększenia dostępności do edukacji dla wszystkich dzieci.

Warto podkreślić, że stworzenie nowych warunków rozwoju byłoby niemożliwe bez hojnego wsparcia osób i firm, które zechciały włączyć się w ten projekt. Jednym z głównych darczyńców, który przyczynił się do powstania nowoczesnego obiektu, był Krzysztof Pruszyński, właściciel firmy Pruszyński Sp. z o.o. oraz prezes zarządu Fundacji Pruszyńscy. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu udało się sfinansować ponad 50% kosztów budowy. Wieloletnia współpraca firmy Pruszyński Sp. z o.o. ze szkołą to dobry przykład na to, jak biznes może działać na rzecz społeczeństwa. Takie działania są szczególnie cenne w dzisiejszych czasach, kiedy solidarność i pomoc są szczególnie potrzebne. Dlatego też, inicjatywy takie jak ta, przynoszą podwójną radość – po stronie obdarowanych, jak i darczyńców.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

Co nowego, Wydarzenia w firmie
Nietypowy gość w Sokołowie - standardowy odbiór przez niestandardowego partnera

Spotkanie z legendą w zupełnie nowej roli! Ostatnio w Sokołowie gościliśmy wyjątkowego gościa, którego wszyscy znamy z zupełnie innej areny. Mariusz "Pudzian" Pudzianowski, bo o nim mowa, tym razem nie walczył w klatce. Odwiedził nas w roli kierowcy ciężarówki i odebrał przygotowane zamówienie.

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Blachy Pruszyński - firma która buduje lepszą przyszłość dla dzieci

19 marca 2024 roku w Pruszkowie zakończono drugi etap długo oczekiwanej inwestycji – nowy obiekt Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego. Całkowity koszt to 72 mln zł, z czego blisko połowę sfinansowała firma Blachy Pruszyński, głównie poprzez Fundację Pruszyńscy.

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Wsparcie dla Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS w Pruszkowie.

W ubiegły weekend miał miejsce XXIII Bal Charytatywny Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS Pruszków. Nasza firma wspiera Towarzystwo od 22 lat, nie inaczej było w tym roku, a zebrana podczas aukcji kwota - robi wrażenie!

Czytaj dalej
Aktualności