Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
CSR, Wydarzenia w firmie

Uroczyste otwarcie nowego budynku Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Twardowskiego w Pruszkowie

Uroczyste otwarcie szkoły w Pruszkowie

W dniu 24 marca 2023 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie, które było jednym z najważniejszych wydarzeń dla społeczności szkolnej oraz lokalnych mieszkańców. Nowy obiekt zastąpił stary budynek, który był już niewystarczający i nie nadawał się do remontu.

Na uroczystości przecięcia wstęgi obecni byli przedstawiciele władz lokalnych oraz prezes Krzysztof Pruszyński, reprezentujący Fundację Pruszyńscy, która w znaczącym stopniu wsparła całą inicjatywę, o czym pisaliśmy w jednym z wcześniejszych wpisów.

Nowoczesna infrastruktura i przestrzeń edukacyjna w nowym budynku szkoły zapewni uczniom i nauczycielom odpowiednie warunki do nauki, rozwoju i osiągania celów edukacyjnych. Uczniowie zyskali dostęp do nowoczesnych pomieszczeń dydaktycznych przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Najważniejsze jednak, że głównymi beneficjentami tej inwestycji są dzieci ze specjalnymi potrzebami, które, jak to określił Krzysztof Pruszyński, są tymi, którzy szczególnie potrzebują naszego wsparcia i pomocy, a o których często się zapomina.

Dzięki temu przedsięwzięciu społeczność szkolna zyskała nowoczesne zaplecze edukacyjne, które pozwoli na rozwój uczniów oraz na ich przygotowanie do życia w społeczeństwie. Otwarcie nowego budynku szkoły to jedno z wielu działań podejmowanych w celu poprawy jakości kształcenia i zwiększenia dostępności do edukacji dla wszystkich dzieci.

Warto podkreślić, że stworzenie nowych warunków rozwoju byłoby niemożliwe bez hojnego wsparcia osób i firm, które zechciały włączyć się w ten projekt. Jednym z głównych darczyńców, który przyczynił się do powstania nowoczesnego obiektu, był Krzysztof Pruszyński, właściciel firmy Pruszyński Sp. z o.o. oraz prezes zarządu Fundacji Pruszyńscy. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu udało się sfinansować ponad 50% kosztów budowy. Wieloletnia współpraca firmy Pruszyński Sp. z o.o. ze szkołą to dobry przykład na to, jak biznes może działać na rzecz społeczeństwa. Takie działania są szczególnie cenne w dzisiejszych czasach, kiedy solidarność i pomoc są szczególnie potrzebne. Dlatego też, inicjatywy takie jak ta, przynoszą podwójną radość – po stronie obdarowanych, jak i darczyńców.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Wydarzenia w firmie, Wyróżnienia i nagrody
Blachy Pruszyński wspiera "lokalne ojczyzny" - Michałowice

Gmina Michałowice, gdzie mieści się jeden z naszych oddziałów, zdobyła trzecie miejsce w rankingu Gmin z Mazowsza. Na tej samej Gali, również my zostaliśmy wyróżnieni statuetką - "Biznes dobry dla gminy"

Czytaj dalej
Biznes, Co nowego, Wydarzenia w firmie
Oficjalne otwarcie ukończonej siedziby w oddziale Wrocław - zapraszamy!

Otwarcie hali biurowo-magazynowej we Wrocławiu - zapraszamy klientów do naszej nowej siedziby na Dolnym Śląsku!

Czytaj dalej
Biznes, Wydarzenia w firmie
Kolejna inwestycja w drodze, powstaje nowa hala w oddziale w Bydgoszczy

Rozpoczynamy kolejną inwestycję w Grupie Pruszyński. Tym razem ruszyła budowa hali magazynowej w Bydgoszczy.

Czytaj dalej
Aktualności