Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
CSR, Wydarzenia w firmie

Społeczna odpowiedzialność Fundacji Pruszyńscy

SOSW Pruszkow, Fundacja Pruszynscy

Nasza firma, a zwłaszcza prezes – Krzysztof Pruszyński, miała świadomość wagi odpowiedzialności społecznej biznesu. Dotyczy to także oczywiście lokalnych inicjatyw i wsparcia miejsca gdzie funkcjonują oddziały i placówki naszej firmy. Od lat wspieramy na różnych polach gminę Pruszków i jej władze w wysiłkach na rzecz poprawy sytuacji, tej części społeczności pruszkowskiej, która najbardziej tej pomocy potrzebuje.

Przykładem tego jest niedawno ukończony Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pruszkowie właśnie. Jest on uwieńczeniem porozumienia, które w zeszłym roku jeszcze zawarł Krzysztof Pruszyński ze starostą Pruszkowa, swoim imiennikiem, p. Krzysztofem Rymuzą. Na jego mocy Fundacja Pruszyński zadeklarowała się pokryć 50% kosztów całego kompleksu Ośrodka. Zważywszy na całościowy koszt inwestycji, która trwała prawie dwa lata – przekłada się to na około 20 mln złotych, którymi Fundacja Pruszyński wsparła całość inwestycji.

Same rozmowy z Fundacją Pruszyński i przygotowania do projektu zaczęły się jeszcze w 2020 roku i co warto podkreślić, nie zostały przerwane ani spowolnione przez okres pandemii. Zarówno nasza fundacja jak i władze Pruszkowa w pełni rozumiały palącą potrzebę utworzenia takiego ośrodka, bez względu na bieżącą sytuację pandemiczną, którą w końcu musiała ulec ich normalizacji, co też miało miejsce. Dzięki temu już teraz najbardziej potrzebujący w Pruszkowie, a także kadra wychowawcza mają do dyspozycji bardzo nowoczesny obiekt, dostosowany do ich potrzeb.

Ośrodek ten jest przeznaczony dla dzieci i młodzież z różnymi rodzajami niepełnosprawności, gdzie mogą oni otrzymać odpowiednie wsparcie, edukację i rehabilitację. Jego powstanie ma ogromne znaczenie dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Wspiera on rozwój umiejętności, aktywności i samodzielności wśród dzieci i młodzieży, którzy z powodu swojego schorzenia wymagają specjalnego wsparcia. Dzięki pracy wykwalifikowanych pedagogów i terapeutów, obecnie dysponujących właściwą infrastrukturą, młodzi ludzie uczą się radzić sobie w codziennym życiu i rozwijają swoje talenty i zainteresowania.
Ośrodek ten jest także miejscem, w którym dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami mogą poczuć się akceptowane i zintegrowane z rówieśnikami. Dzięki temu rozwija się w nich poczucie własnej wartości i zwiększa się ich motywacja do nauki i działania.
Pomoc finansowa ze strony Fundacji Pruszyński i Krzysztofa Pruszyńskiego to nie tylko wyraz wsparcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, ale także dowód na to, że firmy i osoby prywatne mogą i powinny działać na rzecz społeczności lokalnych i wspierać działania prospołeczne. A to z kolei jest autentyczny powód do dumy z pracy w tak odpowiedzialnej organizacji. Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami otwartego już ośrodka, a także kilkoma jeszcze z etapu budowy.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Wydarzenia w firmie
Wsparcie dla Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS w Pruszkowie.

W ubiegły weekend miał miejsce XXIII Bal Charytatywny Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS Pruszków. Nasza firma wspiera Towarzystwo od 22 lat, nie inaczej było w tym roku, a zebrana podczas aukcji kwota - robi wrażenie!

Czytaj dalej
Produkty, Co nowego, Targi, Wyróżnienia i nagrody
Targi Budma 2024: nowości, trendy i innowacje w świecie budownictwa. Złoty medal dla wiatrownicy panelowej.

32. edycja Targów BUDMA, największych i najważniejszych targów budowlanych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej za nami. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało “Zielona Przyszłość Budownictwa”. Wśród innowacyjnych produktów docenionych przez jury konkursu znalazła się wiatrownica panelowa naszej firmy nagrodzona Złotym Medalem Targów.

Czytaj dalej
Szkolenia, Wydarzenia w firmie
Zakończyliśmy cykl Zimowych Szkoleń Blachy Pruszyński 2024.

Za nami intensywny początek roku jeśli chodzi o szkolenia. Kolejna edycja cieszącego się olbrzymim zainteresowaniem cyklu: ZIMOWE SZKOLENIA Blachy Pruszyński, za nami. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem.

Czytaj dalej
Aktualności