Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
CSR, Wydarzenia w firmie

Społeczna odpowiedzialność Fundacji Pruszyńscy

SOSW Pruszkow, Fundacja Pruszynscy

Nasza firma, a zwłaszcza prezes – Krzysztof Pruszyński, miała świadomość wagi odpowiedzialności społecznej biznesu. Dotyczy to także oczywiście lokalnych inicjatyw i wsparcia miejsca gdzie funkcjonują oddziały i placówki naszej firmy. Od lat wspieramy na różnych polach gminę Pruszków i jej władze w wysiłkach na rzecz poprawy sytuacji, tej części społeczności pruszkowskiej, która najbardziej tej pomocy potrzebuje.

Przykładem tego jest niedawno ukończony Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pruszkowie właśnie. Jest on uwieńczeniem porozumienia, które w zeszłym roku jeszcze zawarł Krzysztof Pruszyński ze starostą Pruszkowa, swoim imiennikiem, p. Krzysztofem Rymuzą. Na jego mocy Fundacja Pruszyński zadeklarowała się pokryć 50% kosztów całego kompleksu Ośrodka. Zważywszy na całościowy koszt inwestycji, która trwała prawie dwa lata – przekłada się to na około 20 mln złotych, którymi Fundacja Pruszyński wsparła całość inwestycji.

Same rozmowy z Fundacją Pruszyński i przygotowania do projektu zaczęły się jeszcze w 2020 roku i co warto podkreślić, nie zostały przerwane ani spowolnione przez okres pandemii. Zarówno nasza fundacja jak i władze Pruszkowa w pełni rozumiały palącą potrzebę utworzenia takiego ośrodka, bez względu na bieżącą sytuację pandemiczną, którą w końcu musiała ulec ich normalizacji, co też miało miejsce. Dzięki temu już teraz najbardziej potrzebujący w Pruszkowie, a także kadra wychowawcza mają do dyspozycji bardzo nowoczesny obiekt, dostosowany do ich potrzeb.

Ośrodek ten jest przeznaczony dla dzieci i młodzież z różnymi rodzajami niepełnosprawności, gdzie mogą oni otrzymać odpowiednie wsparcie, edukację i rehabilitację. Jego powstanie ma ogromne znaczenie dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Wspiera on rozwój umiejętności, aktywności i samodzielności wśród dzieci i młodzieży, którzy z powodu swojego schorzenia wymagają specjalnego wsparcia. Dzięki pracy wykwalifikowanych pedagogów i terapeutów, obecnie dysponujących właściwą infrastrukturą, młodzi ludzie uczą się radzić sobie w codziennym życiu i rozwijają swoje talenty i zainteresowania.
Ośrodek ten jest także miejscem, w którym dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami mogą poczuć się akceptowane i zintegrowane z rówieśnikami. Dzięki temu rozwija się w nich poczucie własnej wartości i zwiększa się ich motywacja do nauki i działania.
Pomoc finansowa ze strony Fundacji Pruszyński i Krzysztofa Pruszyńskiego to nie tylko wyraz wsparcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, ale także dowód na to, że firmy i osoby prywatne mogą i powinny działać na rzecz społeczności lokalnych i wspierać działania prospołeczne. A to z kolei jest autentyczny powód do dumy z pracy w tak odpowiedzialnej organizacji. Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami otwartego już ośrodka, a także kilkoma jeszcze z etapu budowy.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Sponsoring sportowy
To już 30ta, jubileuszowa, edycja KINDER Joy of moving

Jubileuszowa, 30sta edycja Wielkich Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela za nami! 384 drużyny przyszłych siatkarzy i siatkarek, zmierzyli się w Katowicach.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy
Gratulujemy polskim siatkarzom i siatkarkom brązowego medalu w VNL2024!

Polska siatkówka w natarciu. Siatkarze i siatkarki odnieśli olbrzymi sukces w rozgrywkach Ligi Narodów. Złoto dla drużyny męskiej i brąz dla drużyny kobiecej!

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Wspólnie Możemy Więcej! III Festyn Rodzinny "Pomagamy Mai". Zbiórka na leczenie Majki i dla jej uśmiechu na co dzień.

Festyn "Pomagamy Mai" - sukces zbiórki! 9 czerwca odbył się "III Festyn Rodzinny - Pomagamy Mai", podczas którego zebrano ponad 65 tys. zł na operację nóżki małej Mai!Wydarzenie obfitowało w atrakcje dla dzieci i dorosłych, a jego głównym celem była zbiórka funduszy na leczenie Mai. Dzięki hojności uczestników udało się osiągnąć imponujący wynik, który przybliża dziewczynkę do wymarzonego celu - sprawnej nóżki.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy, Wydarzenia w firmie
Nadzieja na Mundial! Spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka!

W sobotę, 27. kwietnia, na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbyła się XV edycja Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadziło blisko 400 młodych zawodników z 40 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.

Czytaj dalej
Aktualności