Jeszcze w maju będzie miała miejsce kolejna edycja szkoleń praktycznych w ramach Akademii Rzemiosła – Blachy Pruszyński. Są to dedykowane i płatne szkolenia, które realizujemy wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy. Zajęcia prowadzą najlepsi dekarze zrzeszeni w PSD jak również mistrzowie dekarstwa, pośród naszych ambasadorów. Co warto podkreślić, będą one pierwszy raz realizowane w naszym nowym Centrum Szkoleniowym w Sokołowie (o jego budowie i otwarciu pisaliśmy TUTAJ), zatem do dyspozycji uczestników będą zupełnie nowe hale, duża przestrzeń oraz ogrom możliwości by podnieść swoje kwalifikacje.
Jak zwykle uczestnicy mogą liczyć na doskonałą organizację przez całe 2 dni szkolenia.
Tym razem szkolenia odbędą się w dniach: 24-25.05.2023, zapisy prowadzone są przez stronę PSD tutaj: ZAPISY
Ta edycja będzie poświęcona dwóm zagadnieniom:
24.05.2023: Blachodachówka Modułowa
A w programie uczestnicy mogą się spodziewać między innymi:
Omówienie produktów i akcesoriów, Omówienie podstawowych zasad poprawnego krycia dachu, Przygotowanie połaci dachowej pod montaż blachodachówki, Wstępne krycie i wentylacja połaci (praktyka), Montaż systemu rynnowego na hakach nakrokwiowych i doczołowych (praktyka), Obróbki blacharskie okapu, kalenicy, wykonanie kosza lub wykonanie naroża (praktyka), Obróbka blacharska komina z czapą (praktyka), Podsumowanie szkolenia i demontaż
25.05.2023: Panele zatrzaskowe obróbka komina
Z kolei podczas tego szkolenia uczestnicy przerobią takie zagadnienia jak:
Omówienie produktów i akcesoriów, Transport paneli, Omówienie podstawowych zasad poprawnego krycia dachu, Przygotowanie połaci dachowej, Wstępne krycie i wentylacja połaci (praktyka), Montaż systemu rynnowego na hakach nakrokwiowych i doczołowych (praktyka), Obróbki blacharskie okapu, kalenicy, attyki, połączenie poprzeczne (praktyka), Krycie połaci panelami nanofala/mikrofala (praktyka), Obróbka blacharska komina z czapą (praktyka), Podsumowanie szkolenia i demontaż
O wszelkie szczegóły szkolenia można także dowiadywać się bezpośrednio w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy:
Arkadiusz Gnat
Ośrodek Kształcenia Dekarzy Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, www.szkoleniadekarzy.pl
mobile: 509 447 590
23 marca 2025 roku w Pruszkowie odbyła się II Gala Sportu Powiatu Pruszkowskiego – wydarzenie, które zgromadziło utalentowanych sportowców, trenerów oraz przedstawicieli lokalnych władz. W Pałacyku Otrębusy uhonorowano tych, którzy swoją pasją i ciężką pracą przyczyniają się do rozwoju sportu w regionie. Wśród laureatów znalazła się Iga Świątek, a uroczystość poprowadził Tomasz Karolak. Partnerem gali była firma Blachy Pruszyński, wspierająca inicjatywy sportowe i lokalną społeczność.
Czytaj dalejPodczas jubileuszowej edycji Builder Awards, zorganizowanej z okazji 20-lecia członkostwa Polski w UE, Krzysztof Pruszyński, Prezes PRUSZYŃSKI sp. z o.o., otrzymał prestiżową statuetkę Polski Herkules. Wyróżnienie to podkreśla jego kluczowy wkład w rozwój polskiego sektora budowlanego i ugruntowuje pozycję jako jednego z liderów branży.
Czytaj dalejW dniu 15 lutego 2025 roku w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie odbyła się trzecia edycja Memoriału Grzegorza Skrzecza. To prestiżowe wydarzenie zgromadziło liczne grono młodych pięściarzy z całej Polski, którzy rywalizowali, oddając hołd jednemu z najwybitniejszych bokserów w historii polskiego sportu. Turniej, organizowany dokładnie w drugą rocznicę śmierci Grzegorza Skrzecza był okazją do upamiętnienia jego zasług dla polskiego sportu. Wśród sponsorów memoriału znalazła się firma Blachy Pruszyński, która od lat wspiera rozwój polskiego sportu.
Czytaj dalej