Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Biznes, Wydarzenia w firmie

Nowa hala magazynowa w Centrali w Sokołowie

Centrum Szkoleniowe Sokołó

Nie zwalniamy tempa. Dynamiczne reagowanie na sytuację rynkową i potrzeby naszych klientów, to jedna z dewiz naszej firmy. Niedawno informowaliśmy Państwa o rosnącej hali magazynowo-biurowej w naszym oddziale we Wrocławiu, a dziś chcielibyśmy przedstawić efekt niecałego roku prac, które zaowocowały zupełnie nową halą magazynowo-szkoleniową, która została niemal na dniach oddana do użytku. Dokładnie w marcu 2023 zakończyła się inwestycja, która rozpoczęła się jeszcze w kwietniu 2022.

Nowa hala ma niecałe 12 m wysokości i pod względem hal, które mamy do dyspozycji w Sokołowie, jest naprawdę wyjątkowa. Po pierwsze jest to konstrukcja żelbetowa prefabrykowana, włączając w to konstrukcję dachu. Dotychczasowe nasze hale miały konstrukcję z dźwigarów i kratownic stalowych. Konieczność zastosowania dźwigarów żelbetonowych, wyniknęła między innymi z tego, że jest to także pierwsza dwukondygnacyjna hala w Sokołowie. Co więcej została ona wybudowana pod nadzorem własnym, bez Generalnego Wykonawcy. Za nadzór odpowiada mgr inż. Eliza Gissel, z naszego działu technicznego, która dysponuje wieloletnim doświadczeniem w budowach tego typu obiektów i naturalnie odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi. Na co dzień wspiera naszych klientów pod kątem merytorycznym i zastosowań naszych produktów, wraz z innymi osobami z działu technicznego. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że nasza kadra to profesjonaliści z doskonałym doświadczeniem praktycznym.

Poszczególne etapy, pod naszym nadzorem realizowały wyspecjalizowane firmy, z którymi w różnym zakresie współpracujemy od lat, między innymi: MJM Molak, Pekabex czy Balkar Technology, żeby wymienić tylko niektórych. Spośród ciekawych rozwiązań zastosowanych przy budowie tej hali, warto wspomnieć o bardzo nowoczesnym dźwigniku towarowym (firmy Husar Lift), niezbędnym ze względu na dwukondygnacyjną konstrukcję. Również z tego powodu hala nie posiada świetlików dachowych, a doświetlenie odbywa się za pomocą ściennych pasm świetlnych. Oprócz praktycznego aspektu, na pewno robią wrażenie wizualne. Ostatnim elementem, na których warto zwrócić uwagę, to połączenie nowej hali, z sąsiadującą obok, wcześniej wybudowaną halą, za pomocą nadziemnego łącznika, pozwalającego na swobodny przejazd ciężarówek i pojazdów dostawczych między halami, bez zakłóceń ruchem pieszym.

Naturalnie w konstrukcji hali skorzystaliśmy z najlepszych materiałów dostępnych na rynku – czyli naszych własnych produktów. Dach pokryty został płytą warstwową z rdzeniem z pianki PIR – PWD-PIR 120, a analogicznie elewacja to płyta warstwowa ścienna typu PIR, z widocznym zamkiem – PWS-PIR-ST-120, uzupełniona witryną aluminiowo-szklaną w systemie ryglowym.

Nie ukrywamy, że jesteśmy niezwykle zadowoleni z tej inwestycji, która już teraz służy naszym klientom i pracownikom. Serdecznie zachęcamy do relacji z budowy tej hali, którą przygotowaliśmy dla Państwa w formacie timelapse.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

Co nowego, Wydarzenia w firmie
Nietypowy gość w Sokołowie - standardowy odbiór przez niestandardowego partnera

Spotkanie z legendą w zupełnie nowej roli! Ostatnio w Sokołowie gościliśmy wyjątkowego gościa, którego wszyscy znamy z zupełnie innej areny. Mariusz "Pudzian" Pudzianowski, bo o nim mowa, tym razem nie walczył w klatce. Odwiedził nas w roli kierowcy ciężarówki i odebrał przygotowane zamówienie.

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Blachy Pruszyński - firma która buduje lepszą przyszłość dla dzieci

19 marca 2024 roku w Pruszkowie zakończono drugi etap długo oczekiwanej inwestycji – nowy obiekt Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego. Całkowity koszt to 72 mln zł, z czego blisko połowę sfinansowała firma Blachy Pruszyński, głównie poprzez Fundację Pruszyńscy.

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Wsparcie dla Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS w Pruszkowie.

W ubiegły weekend miał miejsce XXIII Bal Charytatywny Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS Pruszków. Nasza firma wspiera Towarzystwo od 22 lat, nie inaczej było w tym roku, a zebrana podczas aukcji kwota - robi wrażenie!

Czytaj dalej
Aktualności