Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
CSR, Sponsoring sportowy, Wydarzenia w firmie

Nadzieja na Mundial! Spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka!

Nadzieja Na Mundial, Fundacja, Pruszyński

W sobotę, 27 kwietnia 2024, na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbyły się XV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W turnieju wzięło udział 40 drużyn z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Wydarzenie to przyciągnęło blisko 400 młodych piłkarzy, którzy rozegrali aż 96 meczów. W emocjonujących rozgrywkach padło ponad pół tysiąca goli.

Po zaciętym meczu finałowym tytuł Mistrza Polski po raz kolejny obroniła drużyna z domu dziecka w Sarnowie. Srebrne medale, zdobyła Drużyna Marzeń z Jeleniej Góry, a brąz wywalczył Zew Morza Szczecin. W turnieju wzięło udział łącznie 40 drużyn z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski.

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka to nie tylko turniej piłkarski, ale przede wszystkim wyjątkowe wydarzenie integrujące społeczność i dające młodym zawodnikom szansę na rozwój talentu i sportowych pasji.

W I Mistrzostwach Polski w 2010 roku zagrali zawodnicy z 25 domów dziecka. Przez te ostatnie 15 lat zmieniło się sporo – nie tylko liczba drużyn, ale również ich sportowy poziom. Dzieciaki pod opieką wspaniałych trenerów z roku na rok są coraz bardziej zaawansowani. Jedno, co się nie zmienia, to ta niesamowita atmosfera mistrzostw – podkreślił Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia >>Nadzieja na Mundial<<, organizatora turnieju”.

Tegoroczne mistrzostwa po raz kolejny pokazały, że piłka nożna łączy i integruje. Młodzi zawodnicy z różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych wspólnie tworzyli atmosferę wzajemnego szacunku i fair play, dając z siebie wszystko na boisku.

Dla najlepszych drużyn i zawodników przygotowano atrakcyjne nagrody. Najlepsi otrzymali również powołania do kadry reprezentacji dzieci z domów dziecka, która 10-11 sierpnia br. zagra na stadionie Legii Warszawa w barwach biało-czerwonych podczas IX Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka. O Mistrzostwach Świata w 2023 roku pisaliśmy w naszym wpisie w aktualnościach w tamtym roku.

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko dostarcza sportowych emocji, ale również promuje integrację społeczną i daje młodym ludziom szansę na rozwój talentu i spełnianie marzeń.

Z ogromnym entuzjazmem, po raz kolejny, połączyliśmy siły z Fundacją Pruszyńscy, aby wspólnie wesprzeć tę cenną inicjatywę! Za każdym razem, gdy możemy dołożyć cegiełkę do tak szlachetnego projektu, przepełnia nas ogromna satysfakcja.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Sponsoring sportowy
To już 30ta, jubileuszowa, edycja KINDER Joy of moving

Jubileuszowa, 30sta edycja Wielkich Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela za nami! 384 drużyny przyszłych siatkarzy i siatkarek, zmierzyli się w Katowicach.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy
Gratulujemy polskim siatkarzom i siatkarkom brązowego medalu w VNL2024!

Polska siatkówka w natarciu. Siatkarze i siatkarki odnieśli olbrzymi sukces w rozgrywkach Ligi Narodów. Złoto dla drużyny męskiej i brąz dla drużyny kobiecej!

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Wspólnie Możemy Więcej! III Festyn Rodzinny "Pomagamy Mai". Zbiórka na leczenie Majki i dla jej uśmiechu na co dzień.

Festyn "Pomagamy Mai" - sukces zbiórki! 9 czerwca odbył się "III Festyn Rodzinny - Pomagamy Mai", podczas którego zebrano ponad 65 tys. zł na operację nóżki małej Mai!Wydarzenie obfitowało w atrakcje dla dzieci i dorosłych, a jego głównym celem była zbiórka funduszy na leczenie Mai. Dzięki hojności uczestników udało się osiągnąć imponujący wynik, który przybliża dziewczynkę do wymarzonego celu - sprawnej nóżki.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy, Wydarzenia w firmie
Nadzieja na Mundial! Spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka!

W sobotę, 27. kwietnia, na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbyła się XV edycja Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadziło blisko 400 młodych zawodników z 40 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.

Czytaj dalej
Aktualności