Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
CSR, Sponsoring sportowy

Sportowa rywalizacja na międzynarodowym turnieju piłki nożnej – wspieramy dzieci z domów dziecka

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej dzieci z domów dziecka

W niedzielę, 13 sierpnia, na Stadionie Miejskim Legii Warszawa, odbyły się emocjonujące finały VIII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Reprezentacja Belgii zdobyła złoty medal, pokonując Uzbekistan 1:0 w finale. To historyczny sukces drużyny belgijskiej, która pierwszy raz zdobyła mistrzostwo. Polscy zawodnicy wywalczyli brązowy medal, zwyciężając reprezentację Bośni i Hercegowiny 6:3.

Razem z Fundacją Pruszyńscy, po raz kolejny podjęliśmy ważną inicjatywę, którą wspieramy z ogromną radością! Nasze przekonanie jest jasne: każde dziecko zasługuje na szanse i wsparcie w spełnianiu swoich marzeń. Mistrzostwa Świata Dzieci to właśnie takie wyjątkowe okazje – nie tylko na zwycięstwo na boisku, ale także na triumf w życiu. Wspólnie z uczestnikami, trenerami i partnerami budujemy fundamenty ich przyszłości.

W VIII edycji Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z 21 krajów, takich jak Chorwacja, Ukraina, Portugalia, Tajlandia, Francja, Estonia, Niemcy, Słowacja, Czechy, Uzbekistan, Madagaskar, Macedonia Północna, Jordania, Łotwa, Węgry, Litwa, Słowenia, Czarnogóra i Polska. W ciągu 61 meczów (45 w fazie grupowej, 16 w fazie pucharowej) padło aż 379 bramek. Po dynamicznym finale, Belgia triumfowała nad Uzbekistanem wynikiem 1:0. Belgowie stali już na podium Mistrzostw Świata w 2019 roku, a Uzbekistan zdobył swoje pierwsze medale w historii.

Drużyna polska, prowadzona przez selekcjonera i byłego reprezentanta Polski Krzysztofa Kota, osiągnęła ćwierćfinał, eliminując faworyzowaną drużynę Francji. Niestety, w walce o złoto przegrali po rzutach karnych z triumfatorami tego roku, Belgami. W meczu o trzecie miejsce Polska pewnie pokonała Bośnię i Hercegowinę 6:3.

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także wyjątkowe wydarzenie dla miłośników piłki nożnej. Gościem specjalnym drugiego dnia turnieju był selekcjoner seniorskiej reprezentacji Polski, Fernando Santos. Ambasadorowie Mistrzostw, tacy jak Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Jacek Krzynówek i Radosław Majdan, okazali wsparcie dla młodych zawodników, podkreślając rolę sportu jako narzędzia integracji i rozwoju.

Jestemy dumni, że mogliśmy być jednym ze sponsorów tego wydarzenia. W Blachy Pruszyński nieustannie dążymy do wspierania wartościowych inicjatyw. Dlatego z radością angażujemy się, wspierając takie wydarzenia jak Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Dzięki naszemu wsparciu, te wyjątkowe momenty nabierają wyjątkowego znaczenia. Cieszymy się, że możemy współtworzyć rozwój i integrację dzieci z domów dziecka poprzez ich pasję do piłki nożnej.

Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji z turnieju.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Sponsoring sportowy
Kończymy sezon Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Polski 2023 - dobry występ na Karowej!

Drużyna TVN Turbo Rally Team, z Łukaszem Biśkiniewiczem i Danielem Siatkowskim zafundowała nam przepiękny sezon, zakończony 5tym miejscem na Karowej.

Czytaj dalej
Biznes, Sponsoring sportowy, Wydarzenia w firmie, Wyróżnienia i nagrody
Liderzy Sport Biznes Polska 2023 – nagroda dla dyrektor marketingu w Blachy Pruszyński

Jedną z laureatek tytułu Lidera Sport Biznes Polska 2023 jest Małgorzata Lubczyńska, dyrektor marketingu w firmie Pruszyński sp. z o.o. Została ona doceniona za swoje osiągnięcia i działania na rzecz rozwoju i promocji sportu w Polsce.

Czytaj dalej
Targi, Wydarzenia w firmie
Blachy Pruszyński i Punto Pruszyński na Facade Expo 2023 - innowacje w branży elewacyjnej

Blachy Pruszyński i Punto Pruszyński na Facade Expo 2023! Zaprezentowaliśmy nasze innowacje i rozmawialiśmy o trendach w branży elewacyjnej.

Czytaj dalej
Biznes, Co nowego, Wydarzenia w firmie
Oficjalne otwarcie ukończonej siedziby w oddziale Wrocław - zapraszamy!

Otwarcie hali biurowo-magazynowej we Wrocławiu - zapraszamy klientów do naszej nowej siedziby na Dolnym Śląsku!

Czytaj dalej
Aktualności