Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Biznes, Co nowego, CSR

Ekologia to dla nas priorytet. Już 4 nasze hale pracują na panelach fotowoltaicznych.

Sokolow Blachy Pruszynski fotowoltaika

W Grupie Pruszyński mocno stawiamy na innowacje, rozwój i ekologię. Szczególnie ten ostatni element jest w świetle obecnych trendów rynkowych bardzo istotny. Właśnie w tym duchu podjęta została decyzja o zamontowaniu na naszych halach paneli fotowoltaicznych. Na początku tego roku, w lutym 2023, zakończyliśmy pierwszy etap tej inwestycji. Już 4 nasze hale czerpią z odnawialnych źródeł energii.

W marcu 2023 podjęta została decyzja, że wszystkie nasze hale produkcyjne, a w Sokołowie jest ich 8, zostaną wyposażone w pełną instalację fotowoltaiczną na dachach. Jest to uzasadnione nie tylko ze względu na korzyści związane z ograniczeniem zużycia tzw. „czarnej energii”, ale także ze względu na to, że budowle wielkopowierzchniowe o dachach płaskich – szczególnie nadają się do takich instalacji. Ze względu na ilość hal, a także wielkość całego naszego zakładu w Sokołowie, dysponowaliśmy naprawdę sporą powierzchnią dachową, która od czerwca tego roku, pełni dodatkowe funkcje.

Właśnie w czerwcu zakończył się pierwszy etap inwestycji, obejmujący cztery pierwsze hale. Całościowo instalacja zamontowana na nich dysponuje mocą 0,88 MW, co już jest całkiem solidnym wynikiem, a to dopiero pierwszy etap inwestycji. Docelowo wszystkie nasze hale będą się wspierały tego typu instalacjami. Planujemy też w przyszłości stworzenie instalacji do magazynowania energii, by wykorzystać zasoby gromadzone w weekend, kiedy zakład nie pracuje.

Jeśli chodzi o aspekt techniczny – obecnie na dachach naszych hal jest zainstalowane aż 2200 sztuk paneli fotowoltaicznych i kilkanaście falowników marki Huawei, jednej z liderów tej branży na świecie. Najistotniejszym jest jednak fakt, że dzięki tym instalacjom, nasze hale produkcyjne, przy korzystnej pogodzie przez blisko pół dnia, są samowystarczalne pod względem energii. W praktyce przy niewielkim zachmurzeniu, od g. 11:00 do godzin popołudniowych ponad 90% zapotrzebowania na energię jest pokrywane właśnie z instalacji fotowoltaicznej, a nie zasilane z miejskiej sieci energetycznej. Daje to zauważalne oszczędności w kosztach produkcji, ale przede wszystkim – co było naszym głównym celem, ogranicza zużycie energii wytwarzanej z paliw kopalnych.

Na koniec warto podkreślić, że nie jest to jedyna inicjatywa Grupy Pruszyński w tym kierunku. W tym roku pisaliśmy już o OZE – czyli farmach wiatrowych w gminie Żelechlinek a także o dołączeniu do kluczowych inwestorów spółki specjalizującej się w przetwarzaniu opon samochodowych. W naszym odczuciu właśnie takie działania pokazują realne i odpowiedzialne zaangażowanie biznesu w poprawę naszego otoczenia a także w ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Z pewnością nie są to ostatnie posunięcia naszej grupy w tym obszarze – już niedługo rozpoczną się pracę nad kolejnymi etapami uruchamiania instalacji fotowoltaicznych na naszych halach, o czym będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Wydarzenia w firmie, Wyróżnienia i nagrody
Blachy Pruszyński wspiera "lokalne ojczyzny" - Michałowice

Gmina Michałowice, gdzie mieści się jeden z naszych oddziałów, zdobyła trzecie miejsce w rankingu Gmin z Mazowsza. Na tej samej Gali, również my zostaliśmy wyróżnieni statuetką - "Biznes dobry dla gminy"

Czytaj dalej
Biznes, Co nowego, Wydarzenia w firmie
Oficjalne otwarcie ukończonej siedziby w oddziale Wrocław - zapraszamy!

Otwarcie hali biurowo-magazynowej we Wrocławiu - zapraszamy klientów do naszej nowej siedziby na Dolnym Śląsku!

Czytaj dalej
Biznes, Wydarzenia w firmie
Kolejna inwestycja w drodze, powstaje nowa hala w oddziale w Bydgoszczy

Rozpoczynamy kolejną inwestycję w Grupie Pruszyński. Tym razem ruszyła budowa hali magazynowej w Bydgoszczy.

Czytaj dalej
Aktualności