Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Biznes, Co nowego, CSR

Ekologia to dla nas priorytet. Już 4 nasze hale pracują na panelach fotowoltaicznych.

Sokolow Blachy Pruszynski fotowoltaika

W Grupie Pruszyński mocno stawiamy na innowacje, rozwój i ekologię. Szczególnie ten ostatni element jest w świetle obecnych trendów rynkowych bardzo istotny. Właśnie w tym duchu podjęta została decyzja o zamontowaniu na naszych halach paneli fotowoltaicznych. Na początku tego roku, w lutym 2023, zakończyliśmy pierwszy etap tej inwestycji. Już 4 nasze hale czerpią z odnawialnych źródeł energii.

W marcu 2023 podjęta została decyzja, że wszystkie nasze hale produkcyjne, a w Sokołowie jest ich 8, zostaną wyposażone w pełną instalację fotowoltaiczną na dachach. Jest to uzasadnione nie tylko ze względu na korzyści związane z ograniczeniem zużycia tzw. „czarnej energii”, ale także ze względu na to, że budowle wielkopowierzchniowe o dachach płaskich – szczególnie nadają się do takich instalacji. Ze względu na ilość hal, a także wielkość całego naszego zakładu w Sokołowie, dysponowaliśmy naprawdę sporą powierzchnią dachową, która od czerwca tego roku, pełni dodatkowe funkcje.

Właśnie w czerwcu zakończył się pierwszy etap inwestycji, obejmujący cztery pierwsze hale. Całościowo instalacja zamontowana na nich dysponuje mocą 0,88 MW, co już jest całkiem solidnym wynikiem, a to dopiero pierwszy etap inwestycji. Docelowo wszystkie nasze hale będą się wspierały tego typu instalacjami. Planujemy też w przyszłości stworzenie instalacji do magazynowania energii, by wykorzystać zasoby gromadzone w weekend, kiedy zakład nie pracuje.

Jeśli chodzi o aspekt techniczny – obecnie na dachach naszych hal jest zainstalowane aż 2200 sztuk paneli fotowoltaicznych i kilkanaście falowników marki Huawei, jednej z liderów tej branży na świecie. Najistotniejszym jest jednak fakt, że dzięki tym instalacjom, nasze hale produkcyjne, przy korzystnej pogodzie przez blisko pół dnia, są samowystarczalne pod względem energii. W praktyce przy niewielkim zachmurzeniu, od g. 11:00 do godzin popołudniowych ponad 90% zapotrzebowania na energię jest pokrywane właśnie z instalacji fotowoltaicznej, a nie zasilane z miejskiej sieci energetycznej. Daje to zauważalne oszczędności w kosztach produkcji, ale przede wszystkim – co było naszym głównym celem, ogranicza zużycie energii wytwarzanej z paliw kopalnych.

Na koniec warto podkreślić, że nie jest to jedyna inicjatywa Grupy Pruszyński w tym kierunku. W tym roku pisaliśmy już o OZE – czyli farmach wiatrowych w gminie Żelechlinek a także o dołączeniu do kluczowych inwestorów spółki specjalizującej się w przetwarzaniu opon samochodowych. W naszym odczuciu właśnie takie działania pokazują realne i odpowiedzialne zaangażowanie biznesu w poprawę naszego otoczenia a także w ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Z pewnością nie są to ostatnie posunięcia naszej grupy w tym obszarze – już niedługo rozpoczną się pracę nad kolejnymi etapami uruchamiania instalacji fotowoltaicznych na naszych halach, o czym będziemy Państwa informowali na bieżąco.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Sponsoring sportowy
To już 30ta, jubileuszowa, edycja KINDER Joy of moving

Jubileuszowa, 30sta edycja Wielkich Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela za nami! 384 drużyny przyszłych siatkarzy i siatkarek, zmierzyli się w Katowicach.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy
Gratulujemy polskim siatkarzom i siatkarkom brązowego medalu w VNL2024!

Polska siatkówka w natarciu. Siatkarze i siatkarki odnieśli olbrzymi sukces w rozgrywkach Ligi Narodów. Złoto dla drużyny męskiej i brąz dla drużyny kobiecej!

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Wspólnie Możemy Więcej! III Festyn Rodzinny "Pomagamy Mai". Zbiórka na leczenie Majki i dla jej uśmiechu na co dzień.

Festyn "Pomagamy Mai" - sukces zbiórki! 9 czerwca odbył się "III Festyn Rodzinny - Pomagamy Mai", podczas którego zebrano ponad 65 tys. zł na operację nóżki małej Mai!Wydarzenie obfitowało w atrakcje dla dzieci i dorosłych, a jego głównym celem była zbiórka funduszy na leczenie Mai. Dzięki hojności uczestników udało się osiągnąć imponujący wynik, który przybliża dziewczynkę do wymarzonego celu - sprawnej nóżki.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy, Wydarzenia w firmie
Nadzieja na Mundial! Spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka!

W sobotę, 27. kwietnia, na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbyła się XV edycja Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadziło blisko 400 młodych zawodników z 40 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.

Czytaj dalej
Aktualności