Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Biznes, Co nowego, CSR

Dalszy rozwój inwestycji Pruszyński Sp. z o.o. w zieloną gospodarkę. Pruszyński inwestuje w CONTEC.

Pruszynski Krzysztof, Krzysztof Wroblewski

Nowa inwestycja Pruszyński Sp. z o.o. rozwijamy nową gałąź w grupie – Krzysztof Pruszyński dołączył do kluczowych inwestorów spółki CONTEC S.A. Firma ta z sektora CleanTech, specjalizuje się w przetwarzaniu opon samochodowych. Produkuje z nich pełnowartościowe surowce wykorzystywane ponownie w przemyśle. Co więcej jest to jedyna firma na świecie, która wykorzystuje stopioną sól jako nośnik ciepła w autorskiej technologii Molten.

W wyniku zamknięcia rundy finansowania firma CONTEC S.A. pozyskała w sumie 70 mln zł. Wśród inwestorów znalazła się nasza firma. Inwestycja ta doskonale wpisuje się w naszą strategię obniżania śladu węglowego naszej działalności, a także dywersyfikacji naszej obecności, szczególnie w obszarach rozwojowych z naciskiem na ponowne wykorzystanie surowców. Dodatkowym atutem profilu firmy CONTEC S.A. jest fakt, że w procesie przetwarzania opon obok sadzy przemysłowej, oleju popirolitycznego, odzyskiwana jest także stal z opon, która z kolei jest bardzo bliska naszej głównej działalności.

Runda finansowania jest jedną z największych inwestycji w sektor CleanTech w Europie w 2023 roku, co w świetle rosnącego znaczenia gospodarki cyrkulacyjnej i powszechnych trendów przyspieszających zieloną transformację, nie jest zaskoczeniem. Z punktu widzenia naszej firmy, jest to kolejny element zrównoważonej strategii rozwoju naszej grupy i spółki Pruszyński sp. z o.o. Trafnie ujął to prezes naszej firmy,

Krzysztof Pruszyński:

Chcemy być częścią gospodarki cyrkularnej – inwestycja w spółkę CONTEC to kolejny etap tego planu. Konsekwentnie zmieniamy swoje otoczenie i działania w kierunku energii odnawialnej i recyklingu. Niwelujemy swój ślad węglowy m.in. poprzez przekierowanie choć części swoich wyrobów do sektora ekowydajnego budownictwa. W 2019 roku spółka należąca do Grupy Pruszyński uruchomiła linię do produkcji konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, a ostatnią naszą inwestycją jest rozpoczęcie budowy farmy wiatrowej Żechlinek. Jest to perspektywa na rozwinięcie się w kierunku źródeł energii odnawialnej, nawet jeśli nasza produkcja obejmuje wyroby ze stali-

O farmie wiatrowej Żelechlinek, informowaliśmy już Państwa w jednym z wpisów w aktualnościach: Farmy wiatrowe Grupy Pruszyński , dla przypomnienia obejmuje ona budowę 6ciu turbin wiatrowych o łącznej mocy 13,2 MW.

Jedną z przewag rynkowych firmy CONTEC jest duży nacisk na technologię oraz badania i rozwój, ze szczególnym uwzględnieniem autorskich technologii. Należy do nich m.in. wspomniana na wstępie technologia Molten, która wykorzystuje stopioną sól jako nośnik ciepła i w efekcie stwarza warunki dla bezpieczniejszej, wydajniejszej i bardziej ekonomicznej metody produkcji. Właśnie dalsze prace rozwojowe, rozbudowa laboratorium, a także modernizacja zakładów produkcyjnych oraz zakup działek budowlanych i budowana kolejnych zakładów, będą obiektem finansowania pozyskanych środków. Pozwoli to na niezwykle dynamiczny rozwój firmy CONTEC, która do końca 2024 roku planuje trzykrotne zwiększenie produkcji i możliwość przetwarzania do 33 tys. ton zużytych opon rocznie.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Wydarzenia w firmie
Wspólnie Możemy Więcej! III Festyn Rodzinny "Pomagamy Mai". Zbiórka na leczenie Majki i dla jej uśmiechu na co dzień.

Festyn "Pomagamy Mai" - sukces zbiórki! 9 czerwca odbył się "III Festyn Rodzinny - Pomagamy Mai", podczas którego zebrano ponad 65 tys. zł na operację nóżki małej Mai!Wydarzenie obfitowało w atrakcje dla dzieci i dorosłych, a jego głównym celem była zbiórka funduszy na leczenie Mai. Dzięki hojności uczestników udało się osiągnąć imponujący wynik, który przybliża dziewczynkę do wymarzonego celu - sprawnej nóżki.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy
Trudny rajd i zacięta rywalizacja. Byśkiniewicz i Siatkowski na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Małopolskiego.

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zajmują zaszczytne 5. miejsce podczas trudnego Rajdu Małopolskiego. Mimo napotkanych trudności, ich doskonałe osiągnięcie pokazuje, że determinacja i umiejętności prowadzą do sukcesu.

Czytaj dalej
Co nowego, CSR
Wyjątkowo dłuuuuugi nocny transport! Jak dostarcza się wiatraki na farmy wiatrowe?

Za nami nocny transport ostatniej turbiny do farmy wiatrowej na terenie gminy Żelechlinek. Zapraszamy do relacji video z tej wysoce skomplikowanej i nietypowej operacji!

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy, Wydarzenia w firmie
Nadzieja na Mundial! Spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka!

W sobotę, 27. kwietnia, na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbyła się XV edycja Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadziło blisko 400 młodych zawodników z 40 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.

Czytaj dalej
Aktualności