Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Co nowego, CSR

Farmy wiatrowe Grupy Pruszyński – ruszyła kolejna inwestycja w OZE

Na terenie gminy Żelechlinek nowej inwestycji Spółki z Grupy Blachy Pruszyński pojawiły się pierwsze ekipy, które przygotowują teren pod budowę wiatraków. W ramach projektu powstanie 6 elektrowni wiatrowych.

Inwestycja w gminie Żelechlinek, którą rozpoczęła Spółka obejmuje budowę farmy wiatrowej o łącznej mocy 13,2 MW. Składać się będzie na nią 6 turbin wiatrowych marki Vestas każda o mocy 2,2 MW. Każda elektrownia wiatrowa będzie miała 150m wysokości i szerokość rotora 100m. Prace budowlane rozpoczęły się od budowy dróg dojazdowych i placów montażowych. W chwili obecnej wykonywane są fundamenty pod wszystkie elektrownie wiatrowe.

Dodatkowo w związku z przyłączeniem farmy wiatrowej Żelechlinek zostanie wybudowana Stacja GPO Żelechlinek za pośrednictwem, której zostanie przyłączona Farma wiatrowa.

Szacowana roczna produkcja energii z farmy wiatrowej wynosić będzie około 36 GWh. Odpowiada to rocznemu zapotrzebowaniu około 10 tys. gospodarstw. Pierwsza wyprodukowana energia z farmy wiatrowej ma popłynąć w połowie 2024 roku.

Elektrownia wiatrowa będzie wykorzystywała zaawansowane technicznie wiatraki produkcji firmy Vestas. Firma ta, należy do ścisłej światowej czołówki, jeśli chodzi o dostawców tego typu urządzeń. Należy do piątki największych firm oferujących turbiny wiatrowe.

Odnawialne Źródła Energii to jedna z gałęzi aktywności grupy Blachy Pruszyński, o której stosunkowo mało osób wie. Nasza grupa, będąca w pełni polskim, rodzinnym biznesem, jest największym producentem blaszanych pokryć dachowych i elewacji, niemniej od dawna już staramy się stawiać na strategię zrównoważonego rozwoju. Dotyczy to przede wszystkim zagadnień związanych z ochroną środowiska. Jak każdy producent, wykazujemy bardzo wysokie zapotrzebowanie na energię elektryczną, co jest charakterystyczne dla większości gałęzi przemysłu ciężkiego. Dlatego już 2015 roku zarząd podjął decyzję o długofalowym zaangażowaniu firmy w odnawialne źródła energii, które w znacznym stopniu mają kompensować nasze zużycie energii w sposób nie mający wpływu na środowisko.

Najnowsza inwestycja, którą jest farma wiatrowa w gminie Żelechlinek, a której operatorem jest jedna ze spółek Grupy Pruszyński – Farma Wiatrowa Żelechlinek Sp. z o.o. to kolejny etap realizacji wspominanej strategii.

Warto tutaj dodać, że nowobudowana farma wiatrowa, jest już kolejną inwestycją z obszaru odnawialnych źródeł energii i na pewno nie ostatnią. W połowie 2023 roku do użytkowania zostaną oddane kolejne farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 6MW.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Wydarzenia w firmie
Wsparcie dla Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS w Pruszkowie.

W ubiegły weekend miał miejsce XXIII Bal Charytatywny Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS Pruszków. Nasza firma wspiera Towarzystwo od 22 lat, nie inaczej było w tym roku, a zebrana podczas aukcji kwota - robi wrażenie!

Czytaj dalej
Produkty, Co nowego, Targi, Wyróżnienia i nagrody
Targi Budma 2024: nowości, trendy i innowacje w świecie budownictwa. Złoty medal dla wiatrownicy panelowej.

32. edycja Targów BUDMA, największych i najważniejszych targów budowlanych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej za nami. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało “Zielona Przyszłość Budownictwa”. Wśród innowacyjnych produktów docenionych przez jury konkursu znalazła się wiatrownica panelowa naszej firmy nagrodzona Złotym Medalem Targów.

Czytaj dalej
Szkolenia, Wydarzenia w firmie
Zakończyliśmy cykl Zimowych Szkoleń Blachy Pruszyński 2024.

Za nami intensywny początek roku jeśli chodzi o szkolenia. Kolejna edycja cieszącego się olbrzymim zainteresowaniem cyklu: ZIMOWE SZKOLENIA Blachy Pruszyński, za nami. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem.

Czytaj dalej
Aktualności