Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Co nowego, CSR

Farmy wiatrowe Grupy Pruszyński – ruszyła kolejna inwestycja w OZE

Na terenie gminy Żelechlinek nowej inwestycji Spółki z Grupy Blachy Pruszyński pojawiły się pierwsze ekipy, które przygotowują teren pod budowę wiatraków. W ramach projektu powstanie 6 elektrowni wiatrowych.

Inwestycja w gminie Żelechlinek, którą rozpoczęła Spółka obejmuje budowę farmy wiatrowej o łącznej mocy 13,2 MW. Składać się będzie na nią 6 turbin wiatrowych marki Vestas każda o mocy 2,2 MW. Każda elektrownia wiatrowa będzie miała 150m wysokości i szerokość rotora 100m. Prace budowlane rozpoczęły się od budowy dróg dojazdowych i placów montażowych. W chwili obecnej wykonywane są fundamenty pod wszystkie elektrownie wiatrowe.

Dodatkowo w związku z przyłączeniem farmy wiatrowej Żelechlinek zostanie wybudowana Stacja GPO Żelechlinek za pośrednictwem, której zostanie przyłączona Farma wiatrowa.

Szacowana roczna produkcja energii z farmy wiatrowej wynosić będzie około 36 GWh. Odpowiada to rocznemu zapotrzebowaniu około 10 tys. gospodarstw. Pierwsza wyprodukowana energia z farmy wiatrowej ma popłynąć w połowie 2024 roku.

Elektrownia wiatrowa będzie wykorzystywała zaawansowane technicznie wiatraki produkcji firmy Vestas. Firma ta, należy do ścisłej światowej czołówki, jeśli chodzi o dostawców tego typu urządzeń. Należy do piątki największych firm oferujących turbiny wiatrowe.

Odnawialne Źródła Energii to jedna z gałęzi aktywności grupy Blachy Pruszyński, o której stosunkowo mało osób wie. Nasza grupa, będąca w pełni polskim, rodzinnym biznesem, jest największym producentem blaszanych pokryć dachowych i elewacji, niemniej od dawna już staramy się stawiać na strategię zrównoważonego rozwoju. Dotyczy to przede wszystkim zagadnień związanych z ochroną środowiska. Jak każdy producent, wykazujemy bardzo wysokie zapotrzebowanie na energię elektryczną, co jest charakterystyczne dla większości gałęzi przemysłu ciężkiego. Dlatego już 2015 roku zarząd podjął decyzję o długofalowym zaangażowaniu firmy w odnawialne źródła energii, które w znacznym stopniu mają kompensować nasze zużycie energii w sposób nie mający wpływu na środowisko.

Najnowsza inwestycja, którą jest farma wiatrowa w gminie Żelechlinek, a której operatorem jest jedna ze spółek Grupy Pruszyński – Farma Wiatrowa Żelechlinek Sp. z o.o. to kolejny etap realizacji wspominanej strategii.

Warto tutaj dodać, że nowobudowana farma wiatrowa, jest już kolejną inwestycją z obszaru odnawialnych źródeł energii i na pewno nie ostatnią. W połowie 2023 roku do użytkowania zostaną oddane kolejne farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 6MW.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Sponsoring sportowy
To już 30ta, jubileuszowa, edycja KINDER Joy of moving

Jubileuszowa, 30sta edycja Wielkich Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela za nami! 384 drużyny przyszłych siatkarzy i siatkarek, zmierzyli się w Katowicach.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy
Gratulujemy polskim siatkarzom i siatkarkom brązowego medalu w VNL2024!

Polska siatkówka w natarciu. Siatkarze i siatkarki odnieśli olbrzymi sukces w rozgrywkach Ligi Narodów. Złoto dla drużyny męskiej i brąz dla drużyny kobiecej!

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Wspólnie Możemy Więcej! III Festyn Rodzinny "Pomagamy Mai". Zbiórka na leczenie Majki i dla jej uśmiechu na co dzień.

Festyn "Pomagamy Mai" - sukces zbiórki! 9 czerwca odbył się "III Festyn Rodzinny - Pomagamy Mai", podczas którego zebrano ponad 65 tys. zł na operację nóżki małej Mai!Wydarzenie obfitowało w atrakcje dla dzieci i dorosłych, a jego głównym celem była zbiórka funduszy na leczenie Mai. Dzięki hojności uczestników udało się osiągnąć imponujący wynik, który przybliża dziewczynkę do wymarzonego celu - sprawnej nóżki.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy, Wydarzenia w firmie
Nadzieja na Mundial! Spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka!

W sobotę, 27. kwietnia, na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbyła się XV edycja Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadziło blisko 400 młodych zawodników z 40 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.

Czytaj dalej
Aktualności