
W tym roku, po dłuższej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną, wróciliśmy do organizacji naszych dorocznych Szkoleń Dekarskich. Jest to wyjątkowe wydarzenie skierowane stricte do najlepszych w dekarskim fachu. Szkolenia te mają wyjątkową formułę, bo łączą w sobie elementy szkoleń teoretycznych, praktycznych pokazów, ale przede wszystkim luźniejszej atmosfery, pozwalającej na wymianę wiedzy, technik, ale także rozmowy o sposobach prowadzenia firm dekarskich, wyzwaniach, zagrożeniach czy szansach branży.
Ich uczestnikami są najlepsi dekarze z całego kraju, których zapraszamy do Sokołowa na całodzienne szkolenia połączone z noclegiem. Ułatwia to uczestnictwo także tych mistrzów dekarstwa, którzy działają w odległych od Sokołowa (siedziby naszej firmy), rejonach Polski.
Jako lider branży pokryć dachowych i elewacyjnych w Polsce, przykładamy szczególną wagę do bliskich kontaktów i komunikacji, właśnie z ekspertami dekarskiego rzemiosła, którzy dzień dnia stykają się z naszymi produktami. Co więcej bardzo aktywnie uczestniczymy w rozwoju branży dekarskiej, a także kształceniu nowych pokoleń fachowców dachu. Z jednej strony jest to nasza obecność na imprezach branżowych, jak np. Targi Dach Forum (zapraszamy do relacji z DachForum 2023), z drugiej szkolenia praktyczne, które realizujemy wspólnie z PSD (Polskie Stowarzyszenie Dekarzy), pod marką „Akademia Rzemiosła Blachy Pruszyński”, a z trzeciej są to też takie szkolenia jak te obecnie w Sokołowie.
Co istotne w wypadku tych szkoleń, Blachy Pruszyński występuje jako gospodarz i wsparcie, ale główną osią, jest umożliwienie rozmów, spotkań merytorycznych rozmów między fachowcami z całej Polski. Z tego są podzielone na poszczególne dni, by mieć szansę na spotkanie i zaproszenie jak największej liczby mistrzów dekarstwa. W tym roku, dodatkowo wyszliśmy naprzeciw sygnałom zaproszonych dekarzy i umożliwiliśmy przyjazd uczestnikom z osobami towarzyszącymi. Żony i partnerki dekarzy, które zgłosiły takie zainteresowanie – mają do dyspozycji specjalny program atrakcji w trakcie pobytu, by również mogły spędzić miło czas w Sokołowie.
Poniżej zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z pierwszych dni Zimowych Szkoleń Dekarskich w Sokołowie, a przed nami kolejne i mnóstwo pracy, ale także szans na niezapomniane spotkania branżowe.








Za nami trzecia edycja wyjątkowego turnieju golfowego „Warta, Bartek Marszałek i Przyjaciele” w Sobieniach Królewskich. Wydarzenie ponownie połączyło liderów biznesu i gwiazdy sportu we wspólnym celu – walce o zdrowie Malwiny Marszałek. W gronie partnerów akcji znalazła się firma Blachy Pruszyński, wspierająca zbiórkę na kosztowną terapię genową.
Czytaj dalejUltra Duch Jabłoni 2026 przyciągnął setki miłośników kolarstwa długodystansowego do Grójca. Zawodnicy rywalizowali na trasach do 360 km, prowadzących przez malownicze sady regionu. W wydarzeniu licznie uczestniczyła także drużyna Blachy Pruszyński, aktywnie zaznaczając swoją obecność na wymagających trasach.
Czytaj dalejSezon PlusLigi 2025/2026 zakończył się historycznym triumfem Aluron CMC Warty Zawiercie. Drużyna po dramatycznym finale z Bogdanka LUK Lublin sięgnęła po pierwsze mistrzostwo Polski. W artylule droga do tytułu Mistrza Polski sezonu 2025/2026.
Czytaj dalej