Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
CSR, Wydarzenia w firmie

Blachy Pruszyński – firma która buduje lepszą przyszłość dla dzieci

Uroczyste otwarcie nowego budynku Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie


19 marca 2024 roku w Pruszkowie zakończono drugi etap długo oczekiwanej inwestycji – nowy obiekt Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego. Całkowity koszt to 72 mln zł, z czego blisko połowę sfinansowała firma Blachy Pruszyński, głównie poprzez Fundację Pruszyńscy.

Reszta finansowania pochodziła od Miasta Pruszków, a 4 mln zł przekazał Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nowy budynek zastąpi dawny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, który był już w tak opłakanym stanie, że nie kwalifikował się do remontu. Pisaliśmy o tym także w naszym wcześniejszym wpisie dotyczącym zakończenia pierwszego etapu budowy.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu właściciela firmy Blachy Pruszyński i jednocześnie prezesa Fundacji Pruszyńscy p. Krzysztofa Pruszyńskiego udało się sfinansować tę ogromną inwestycję. Nowa siedziba Zespołu Szkół Specjalnych to prawdziwy klejnot na mapie edukacji nie tylko Pruszkowa, ale i całego kraju. Nowoczesny kompleks, pozbawiony barier architektonicznych, spełnia najwyższe standardy i zapewnia uczniom z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną z autyzmem i w normie intelektualnej ze spektrum autyzmu, doskonałe warunki do rozwoju, edukacji i rehabilitacji. Blisko czteroletni wysiłek zaowocował nowoczesnym kompleksem edukacyjnym. Część dydaktyczna z salami językowymi, muzycznymi, pracowniami ceramiki, gastronomii i biblioteką, a także wielofunkcyjne boisko, plac zabaw i miejsca postojowe – wszystko zaprojektowane z myślą o komforcie i potrzebach uczniów.

W liście, skierowanym do Starosty Pruszkowskiego Krzysztofa Rymuzy i Dyrektor Szkoły Agnieszki Krysińskiej, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik tak wspomina tą ważną inwestycję:

Gratuluję sfinalizowania tej zakrojonej na szeroką skalę inwestycji. Dzięki niej powstał nowoczesny obiekt, doskonale przystosowany do edukacji, rehablitacji i rewalidacji dzieci i młodzieży. W 2020 roku oddany do użytku został budynek szkoły z salą sportową wraz z otaczającą ją infrastrukturą. Dziś nadszedł upragniony przez całą społeczność szkolną moment otwarcia nowego, drugiego budynku z częścią dydaktyczną oraz boiskiem wielofunkcyjnym, placem zabaw, i miejscami postojowymi. Całość prezentuje się naprawdę imponująco! Innowacyjne, starannie zaprojektowane z uwzględnieniem potrzeb uczniów z niepełnosprawnością intelektualną obiekty spełniają najwyższe kryteria współczesnej pedagogiki specjalnej

Długotrwała współpraca pomiędzy firmą Pruszyński a placówką edukacyjną to nie tylko imponujący projekt inwestycyjny, ale również inspirujący przykład, jak biznes może przyczynić się do kreowania lepszego jutra. W erze, gdy solidarność i wsparcie nabierają szczególnej wagi, takie działania niosą ze sobą podwójną satysfakcję – zarówno dla tych, którzy je otrzymują, jak i dla tych, którzy je wdrażają.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

Co nowego, Wydarzenia w firmie
Nietypowy gość w Sokołowie - standardowy odbiór przez niestandardowego partnera

Spotkanie z legendą w zupełnie nowej roli! Ostatnio w Sokołowie gościliśmy wyjątkowego gościa, którego wszyscy znamy z zupełnie innej areny. Mariusz "Pudzian" Pudzianowski, bo o nim mowa, tym razem nie walczył w klatce. Odwiedził nas w roli kierowcy ciężarówki i odebrał przygotowane zamówienie.

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Blachy Pruszyński - firma która buduje lepszą przyszłość dla dzieci

19 marca 2024 roku w Pruszkowie zakończono drugi etap długo oczekiwanej inwestycji – nowy obiekt Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego. Całkowity koszt to 72 mln zł, z czego blisko połowę sfinansowała firma Blachy Pruszyński, głównie poprzez Fundację Pruszyńscy.

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Wsparcie dla Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS w Pruszkowie.

W ubiegły weekend miał miejsce XXIII Bal Charytatywny Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS Pruszków. Nasza firma wspiera Towarzystwo od 22 lat, nie inaczej było w tym roku, a zebrana podczas aukcji kwota - robi wrażenie!

Czytaj dalej
Aktualności