Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Co nowego

Zaświadczenie o śladzie węglowym dla Blachy Pruszyński

Zaświadczenie o śladzie węglowym dla Blachy Pruszyński

W dzisiejszych czasach nikt już chyba nie podważa faktu, że musimy dbać o środowisko i ekologię. To obowiązek każdego z nas, każdej firmy, by myśleć o tym jak ograniczyć nasz wpływ na przyrodę. Zgodnie z ogólnoświatowymi tendencjami niemal w każdym sektorze przemysłu zwraca się bacznie uwagę co i w jaki sposób jest wytwarzane. Systematycznie wprowadza się zmiany w sposobie produkcji i w samym wyrobie końcowym, aby był nieszkodliwy dla nas czyli dla całej społeczności naszej Planety.

Nasza firma, jako lider rynkowy, także bacznie obserwuje i wdraża wszelkie możliwe środki, aby wyroby budowlane, które produkuje były przyjazne dla środowiska naturalnego oraz dla zdrowia ich użytkowników.

Ponad dwa lata temu dla takich wyrobów budowlanych jak blachy profilowane (blachodachówki, kasty, blachy trapezowe), płyty PIRTECH oraz płyty warstwowe z rdzeniem wełnianym przeprowadzono proces którego owocem było uzyskanie dla tego asortymentu Deklaracji Środowiskowych III TYPU. Obecnie nie są to dokumenty obowiązkowe, ale coraz częściej oczekiwane przez Inwestorów.

Kolejnym krokiem było otrzymanie w 2021r. zaświadczenia dotyczącego śladu węglowego dla naszego zakładu produkcyjnego i części biurowej mieszczącej się w Sokołowie. Zaświadczenie to pokazuje jaką nasz zakład ma wielkość emisji gazów cieplarnianych (GHG). Możemy z dumą poinformować, że nasze wysiłki by maksymalnie ograniczyć wpływ na środowisko miały swój efekt – nasza specyfika produkcji przekłada się na znikomą ilość bezpośrednio wytwarzanych gazów cieplarnianych. Źródła emisji w naszym wypadku są przede wszystkim pośrednie i nie do końca zależne od nas. Mieszczą się w nich także także emisje CO2 w wyniku dostaw materiałów czy transportu gotowego produktu, realizowanego przez naszych dostawców. Równie ważne dla nas jest to, że jesteśmy pierwszą firmą w naszej kategorii, która uzyskała takie zaświadczenie. Wspomina o tym Piotr Olgierd Korycki, Pełnomocnik Zarządu d/s Wdrożeń:

Pragnę podkreślić, że w grupie wyrobów budowlanych określanych mianem lekkich przegród budowlanych (…)  firma PRUSZYŃSKI Sp. z o. o. jest pierwszą firma w Polsce i najprawdopodobniej jedną z pierwszy a może i pierwszą w Europie. Zawsze chcemy być gonieni – nigdy gonić kogoś. Kolejnym krokiem będzie zlecenie określenia śladu węglowego dla naszych filii, (…). Planowany termin uzyskania zaświadczenia przełom wrzesień/październik 2021r.

Powyższe działania firmy PRUSZYŃSKI Sp. z o. o. wyprzedzające bieżącą rzeczywistość formalno-prawną potwierdzają jak nasza firma poważnie podchodzi do problematyki ochrony środowiska, bezpieczeństwa i komfortu życia użytkowników wyrobów budowlanych.”

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Wydarzenia w firmie, Wyróżnienia i nagrody
Blachy Pruszyński wspiera "lokalne ojczyzny" - Michałowice

Gmina Michałowice, gdzie mieści się jeden z naszych oddziałów, zdobyła trzecie miejsce w rankingu Gmin z Mazowsza. Na tej samej Gali, również my zostaliśmy wyróżnieni statuetką - "Biznes dobry dla gminy"

Czytaj dalej
Biznes, Co nowego, Wydarzenia w firmie
Oficjalne otwarcie ukończonej siedziby w oddziale Wrocław - zapraszamy!

Otwarcie hali biurowo-magazynowej we Wrocławiu - zapraszamy klientów do naszej nowej siedziby na Dolnym Śląsku!

Czytaj dalej
Biznes, Wydarzenia w firmie
Kolejna inwestycja w drodze, powstaje nowa hala w oddziale w Bydgoszczy

Rozpoczynamy kolejną inwestycję w Grupie Pruszyński. Tym razem ruszyła budowa hali magazynowej w Bydgoszczy.

Czytaj dalej
Aktualności