Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Co nowego

Zaświadczenie o śladzie węglowym dla Blachy Pruszyński

Zaświadczenie o śladzie węglowym dla Blachy Pruszyński

W dzisiejszych czasach nikt już chyba nie podważa faktu, że musimy dbać o środowisko i ekologię. To obowiązek każdego z nas, każdej firmy, by myśleć o tym jak ograniczyć nasz wpływ na przyrodę. Zgodnie z ogólnoświatowymi tendencjami niemal w każdym sektorze przemysłu zwraca się bacznie uwagę co i w jaki sposób jest wytwarzane. Systematycznie wprowadza się zmiany w sposobie produkcji i w samym wyrobie końcowym, aby był nieszkodliwy dla nas czyli dla całej społeczności naszej Planety.

Nasza firma, jako lider rynkowy, także bacznie obserwuje i wdraża wszelkie możliwe środki, aby wyroby budowlane, które produkuje były przyjazne dla środowiska naturalnego oraz dla zdrowia ich użytkowników.

Ponad dwa lata temu dla takich wyrobów budowlanych jak blachy profilowane (blachodachówki, kasty, blachy trapezowe), płyty PIRTECH oraz płyty warstwowe z rdzeniem wełnianym przeprowadzono proces którego owocem było uzyskanie dla tego asortymentu Deklaracji Środowiskowych III TYPU. Obecnie nie są to dokumenty obowiązkowe, ale coraz częściej oczekiwane przez Inwestorów.

Kolejnym krokiem było otrzymanie w 2021r. zaświadczenia dotyczącego śladu węglowego dla naszego zakładu produkcyjnego i części biurowej mieszczącej się w Sokołowie. Zaświadczenie to pokazuje jaką nasz zakład ma wielkość emisji gazów cieplarnianych (GHG). Możemy z dumą poinformować, że nasze wysiłki by maksymalnie ograniczyć wpływ na środowisko miały swój efekt – nasza specyfika produkcji przekłada się na znikomą ilość bezpośrednio wytwarzanych gazów cieplarnianych. Źródła emisji w naszym wypadku są przede wszystkim pośrednie i nie do końca zależne od nas. Mieszczą się w nich także także emisje CO2 w wyniku dostaw materiałów czy transportu gotowego produktu, realizowanego przez naszych dostawców. Równie ważne dla nas jest to, że jesteśmy pierwszą firmą w naszej kategorii, która uzyskała takie zaświadczenie. Wspomina o tym Piotr Olgierd Korycki, Pełnomocnik Zarządu d/s Wdrożeń:

Pragnę podkreślić, że w grupie wyrobów budowlanych określanych mianem lekkich przegród budowlanych (…)  firma PRUSZYŃSKI Sp. z o. o. jest pierwszą firma w Polsce i najprawdopodobniej jedną z pierwszy a może i pierwszą w Europie. Zawsze chcemy być gonieni – nigdy gonić kogoś. Kolejnym krokiem będzie zlecenie określenia śladu węglowego dla naszych filii, (…). Planowany termin uzyskania zaświadczenia przełom wrzesień/październik 2021r.

Powyższe działania firmy PRUSZYŃSKI Sp. z o. o. wyprzedzające bieżącą rzeczywistość formalno-prawną potwierdzają jak nasza firma poważnie podchodzi do problematyki ochrony środowiska, bezpieczeństwa i komfortu życia użytkowników wyrobów budowlanych.”

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Sponsoring sportowy
To już 30ta, jubileuszowa, edycja KINDER Joy of moving

Jubileuszowa, 30sta edycja Wielkich Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela za nami! 384 drużyny przyszłych siatkarzy i siatkarek, zmierzyli się w Katowicach.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy
Gratulujemy polskim siatkarzom i siatkarkom brązowego medalu w VNL2024!

Polska siatkówka w natarciu. Siatkarze i siatkarki odnieśli olbrzymi sukces w rozgrywkach Ligi Narodów. Złoto dla drużyny męskiej i brąz dla drużyny kobiecej!

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Wspólnie Możemy Więcej! III Festyn Rodzinny "Pomagamy Mai". Zbiórka na leczenie Majki i dla jej uśmiechu na co dzień.

Festyn "Pomagamy Mai" - sukces zbiórki! 9 czerwca odbył się "III Festyn Rodzinny - Pomagamy Mai", podczas którego zebrano ponad 65 tys. zł na operację nóżki małej Mai!Wydarzenie obfitowało w atrakcje dla dzieci i dorosłych, a jego głównym celem była zbiórka funduszy na leczenie Mai. Dzięki hojności uczestników udało się osiągnąć imponujący wynik, który przybliża dziewczynkę do wymarzonego celu - sprawnej nóżki.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy, Wydarzenia w firmie
Nadzieja na Mundial! Spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka!

W sobotę, 27. kwietnia, na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbyła się XV edycja Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadziło blisko 400 młodych zawodników z 40 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.

Czytaj dalej
Aktualności