Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
CSR

Wspaniała historia walki Daniela Kołodziejczyka o powrót do zdrowia

Daniel Kolodziejczyk, Fundacja Pruszynscy

O zaangażowaniu naszej firmy we wsparcie wielu inicjatyw sportowych, w szczególności piłki siatkowej, wie sporo osób. Nieco mniej wie o tym, że jako Grupa Pruszyński, w ramach Fundacji Pruszyńskich, równie aktywnie działamy na polu wsparcia charytatywnego najbardziej potrzebujących. O takich historiach zazwyczaj mówi się niewiele, albo mniej, nie są tak medialne jak na przykład ostatnie, fenomenalne występy polskiej reprezentacji siatkówki mężczyzn. Są jednak takie, o których naprawdę warto wspomnieć.

Około rok temu napisała do Fundacji Pruszyńscy żona pana Daniela Kołodziejczyka z desperacką prośbą o pomoc w przywróceniu życia jej męża do normalności. Pan Daniel, to człowiek sportu, społecznik, nauczyciel W-F’u, typ osoby, która zawsze była frontem do innych i chętnie podawała pomocną dłoń. W czerwcu 2022 roku uległ on wypadkowi na rowerze, w wyniku którego doznał poważnego urazu kręgosłupa. Wypadek był na tyle poważny, że pierwsze chwile to była walka o jego życie. Na szczęście lekarze wygrali tą bitwę. Niestety w wyniku urazu doznał paraliżu, od klatki piersiowej w dół. Możemy sobie tylko wyobrazić, że dla takiego człowieka jak p. Daniel, żyjącego ciągle na „pełnej parze”, pełnego energii – działającego aktywnie na rzecz innych – między innymi w latach 2017-2019 był trenerem drużyny siatkówki Legii Warszawa, z którą dotarł aż do walki o pierwszą ligę – było to niczym totalna katastrofa.

Na szczęście pan Daniel jak i jego żona, nie poddali się i podjęli walkę o przywrócenie jego życia do normalności. Zaczęły się żmudne ćwiczenia, rehabilitacje, walka o każdy jeden dodatkowy ruch i sprawność jego ciała. I każdą taką mniejszą i większą batalię pan Daniel wygrywał. W końcu jednak stanęli przed wyzwaniem, z którym nie byli w stanie sobie poradzić – budżet. W sytuacji, kiedy tylko jedna osoba pracuje, a koszty tak długotrwałej rehabilitacji są naprawdę spore, było to nie do przeskoczenia. Bez wsparcia nie byliby w stanie kontynuować rekonwalescencji, a w takich wypadkach początkowy okres jest kluczowy. Nawet mimo dużego wsparcia, które otrzymali od wielu ludzi i organizacji dobrej woli (spora część z nich wcześniej pracowała z panem Danielem, byli to jego podopieczni z drużyny siatkarskiej, inicjatywy, które wspierał itp.) nie byli w stanie spiąć wszystkich kosztów.

Tu z pomocą przyszła Fundacja Pruszyńscy. Po wnikliwej analizie historii pana Daniela, w zasadzie nie było kwestią czy tylko, kiedy moglibyśmy wesprzeć jego drogę do zdrowia. Głęboko wierzymy, że w takich sytuacjach wręcz nie można odwrócić wzroku. Człowiek, który tak aktywnie pomagał innym, nie mógł być zostawiony samemu sobie.

Dziś po roku ciężkiej pracy i terapii, pan Daniel ma się znacznie lepiej. Wciąż walczy o lepszy stan swojego zdrowia, a my nie zamierzamy rezygnować ze wsparcia. Najlepszą nagrodą są zaś szczere podziękowania od p. Daniela, które zamieścił w mediach społecznościowych, za co serdecznie dziękujemy w imieniu swoim, a także zapewne wielu innych osób, które miał on okazje spotkać na swojej drodze.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Wydarzenia w firmie
Wspólnie Możemy Więcej! III Festyn Rodzinny "Pomagamy Mai". Zbiórka na leczenie Majki i dla jej uśmiechu na co dzień.

Festyn "Pomagamy Mai" - sukces zbiórki! 9 czerwca odbył się "III Festyn Rodzinny - Pomagamy Mai", podczas którego zebrano ponad 65 tys. zł na operację nóżki małej Mai!Wydarzenie obfitowało w atrakcje dla dzieci i dorosłych, a jego głównym celem była zbiórka funduszy na leczenie Mai. Dzięki hojności uczestników udało się osiągnąć imponujący wynik, który przybliża dziewczynkę do wymarzonego celu - sprawnej nóżki.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy
Trudny rajd i zacięta rywalizacja. Byśkiniewicz i Siatkowski na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdu Małopolskiego.

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zajmują zaszczytne 5. miejsce podczas trudnego Rajdu Małopolskiego. Mimo napotkanych trudności, ich doskonałe osiągnięcie pokazuje, że determinacja i umiejętności prowadzą do sukcesu.

Czytaj dalej
Co nowego, CSR
Wyjątkowo dłuuuuugi nocny transport! Jak dostarcza się wiatraki na farmy wiatrowe?

Za nami nocny transport ostatniej turbiny do farmy wiatrowej na terenie gminy Żelechlinek. Zapraszamy do relacji video z tej wysoce skomplikowanej i nietypowej operacji!

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy, Wydarzenia w firmie
Nadzieja na Mundial! Spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka!

W sobotę, 27. kwietnia, na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbyła się XV edycja Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadziło blisko 400 młodych zawodników z 40 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.

Czytaj dalej
Aktualności