Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
CSR, Sponsoring sportowy

Trwa doskonała passa naszych rajdowców – TVN Turbo Rally Team po dwóch kolejnych rajdach

TVN Turbo Rally Team. Rajd Polski, Podlaski

Za nami kilka niezwykle emocjonujących etapów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP), w której to rywalizacji oczywiście uczestnicy nasza ekipa rajdowa – Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski. Pod koniec mają miał miejsce najważniejszy rajd w tegorocznej edycji – czyli słynny Rajd Polski, rozgrywany w przepięknych sceneriach mazurskich jezior, z bazą w Mikołajkach. Obok piękna i zapierających w piersiach dech widoków, rajd ten słynie z niezwykle zaciętej rywalizacji, gdyż ściąga najlepszych rajdowców z całego świata! Niedługo po jego zakończeniu, na początku czerwca miała miejsce kolejna wspaniała szutrowa przygoda, czyli Rajd Podlaski, z bazą w Białymstoku.

Przypominamy, że jest to swoisty prawdziwy chrzest dla nowego auta naszej ekipy – Skody Fabii Rally2 EVO. Łukasz z Danielem już wcześniej mieli okazję sprawdzać jej możliwości na szutrze podczas rajdu Warmińsko-Mazurskiego, ale to rajd Polski był pierwszym „dużym wydarzeniem”, gdzie mogli pokazać na co ich stać w połączeniu z tym autem. Już wiemy, że test wyszedł doskonale, bo oba rajdy nasza ekipa zakończyła na bardzo mocnej, 4 tej pozycji i taką też utrzymuje pozycję w klasyfikacji generalnej. Rajd Polski jest szczególnie dobrze wspominany przez naszą ekipę, gdyż wciąż pamiętają oni przygody sprzed roku, która niestety wyeliminowała ich z realnej walki o wynik. W tym roku widać, że TVN Turbo Rally Team, nie stracił ducha i ekipa wróciła silniejsza, mocniejsza i bardziej doświadczona. Cały rajd przejechali bez żadnego błędu, nie złapali żadnej „niespodzianki” np. w postaci gumy, a jednocześnie bardzo dynamicznie i ostro, co dało właśnie 4 ty wynik na mecie. To jest duch rywalizacji i nie poddawania się, który jest tak bliski wartościom, które cenimy w Blachy Pruszyński, tym bardziej więc cieszy wynik Łukasza i Daniela.

Nie mieli oni jednak długiego czasu na odpoczynek, gdyż tuż po 79. Rajdzie Polski, rozpoczęli przygotowania do Rajdu Podlaskiego, który miał miejsce 2 tygodnie później. Również tutaj ekipa pokazała się z fenomenalnej strony – i wzięła „rewanż” za zeszły rok. Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji „Byśki” z ekipą również zmagali się z przygodami, kiedy to opona przetarła przewód hamulcowy i dwa odcinki musieli pokonać bez tylnego hamulca, co zaowocowało ogromną stratą czasową. Tym jednak razem obyło się bez takich przygód a czarna strzała w barwach zespołu, czyli Skoda Fabia Rally2 EVO bez przeszkód pokonała cały rajd. O niebywałym tempie całego rajdu najlepiej świadczy średnia prędkość, którą osiągnęli rajdowcy, a wniosła ona 123km/h – oszałamiający wynik, biorąc pod uwagę, że większość rajdu to były szutry. Większość, ale nie wszystkie – podobnie jak w zeszłym roku, TVN Turbo Rally Team triumfował na odcinku specjalnym w centrum Białegostoku, rozgrywanego na asfalcie. Warto obejrzeć to widowisko z naprawdę bliska – na naszym kanale na YT znajduje się cały przejazd Łukasza i Daniela nagrany z widoku śledzącego drona – zapraszamy, bo JEST CO OGLĄDAĆ! Całą rywalizacja była niezwykle zacięta, co trafnie skomentował

Łukasz Byśkiniewicz:

(…) T„Przez cały Rajd Podlaski walczyliśmy o miejsce na podium i przez większą część rajdu było to realne. Naprawdę dobrze jechało nam się z Danielem. Cały czas byliśmy blisko podium. Niestety mieliśmy kilka momentów, w których otwierał się pop-off przez co na chwilę traciliśmy moc. Ostatecznie, po raz trzeci w tym sezonie zajęliśmy 4. miejsce. Nie jest to bardzo lubiana pozycja wśród sportowców, ale ja mogę śmiało stwierdzić, że już się do niej przyzwyczaiłem. Jesteśmy zadowoleni z jazdy i wyniku, ponieważ cała pierwsza piątka rajdu jechała bardzo szybko i blisko siebie. Jedno przestrzelone skrzyżowanie mogło oznaczać spadek z 1 na 5 pozycję. Trasy Rajdu Podlaskiego zdecydowanie się poprawiły względem zeszłorocznych. Tym razem rywalizacja na nich była czystą przyjemnością, nie było nawet 50 metrów koleiny.(…)

Sumarycznie po trzech rundach RSMP 2023 nasza ekipa zajmuje 4tą pozycję z naprawdę minimalną stratą do miejsca trzeciego. Pokazuje to, że żaden z kierowców z pierwszej trójki nie może się czuć bezpiecznie, bo oprócz umiejętności, naszej załodze na pewno nie można odmówić determinacji, zaangażowania i woli walki. Trzymamy kciuki za kolejne wspaniałe występy i gaz do dechy!

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Sponsoring sportowy
To już 30ta, jubileuszowa, edycja KINDER Joy of moving

Jubileuszowa, 30sta edycja Wielkich Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela za nami! 384 drużyny przyszłych siatkarzy i siatkarek, zmierzyli się w Katowicach.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy
Gratulujemy polskim siatkarzom i siatkarkom brązowego medalu w VNL2024!

Polska siatkówka w natarciu. Siatkarze i siatkarki odnieśli olbrzymi sukces w rozgrywkach Ligi Narodów. Złoto dla drużyny męskiej i brąz dla drużyny kobiecej!

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Wspólnie Możemy Więcej! III Festyn Rodzinny "Pomagamy Mai". Zbiórka na leczenie Majki i dla jej uśmiechu na co dzień.

Festyn "Pomagamy Mai" - sukces zbiórki! 9 czerwca odbył się "III Festyn Rodzinny - Pomagamy Mai", podczas którego zebrano ponad 65 tys. zł na operację nóżki małej Mai!Wydarzenie obfitowało w atrakcje dla dzieci i dorosłych, a jego głównym celem była zbiórka funduszy na leczenie Mai. Dzięki hojności uczestników udało się osiągnąć imponujący wynik, który przybliża dziewczynkę do wymarzonego celu - sprawnej nóżki.

Czytaj dalej
CSR, Sponsoring sportowy, Wydarzenia w firmie
Nadzieja na Mundial! Spełniamy marzenia dzieci z domów dziecka!

W sobotę, 27. kwietnia, na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbyła się XV edycja Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadziło blisko 400 młodych zawodników z 40 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.

Czytaj dalej
Aktualności