Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Co nowego

Prezes Pruszyński podsumowuje rok i omawia prognozy na 2022

Prezes Pruszyński podsumowuje rok i omawia prognozy na 2022

Rok 2021 to był kolejny trudny i nieprzewidywalny rok z punktu widzenia prowadzenia biznesu. Grupa Pruszyński działa jednak na rynku od wielu lat i przechodziliśmy przez niejeden kryzys, z którymi skutecznie sobie radziliśmy. To dało nam siłę i niezbędne kompetencje by z powodzeniem stawić czoła obecnej, nietypowej sytuacji. Niemniej wciąż pewnym zaskoczeniem dla nas było jak korzystny był dla nas miniony, 2021 rok. Główną tego przyczyną był doskonały popyt na nasze produkty, który spotkał się z surowcowym wzrostem cen. Ten wzrost cen wynikał przede wszystkim z dojmującego braku surowców na rynku, trudnej sytuacji hut a także rosnącym popytem ze strony innych branż przemysłowych. Oczywiście z tą sytuacją musiał się mierzyć cały rynek, ale naszej grupie udało się osiągnąć wzrost sprzedaży na poziomie 30% a przychodów o ponad 70%. Na ten wynik pracowali wszyscy od działu produkcji poprzez logistykę a na sprzedaży kończąc, po raz kolejny pokazując, że Blachy Pruszyński to doskonała firma i zespół ludzi gotowych sprostać każdemu zadaniu. 

Rozpoczynający się rok 2022 postrzegam w pozytywnych barwach. Dynamicznie rosnący popyt na nasze produkty nie wyczerpał w pełni mocy przerobowych i jesteśmy gotowi sprostać oczekiwaniom rynku. Istnieją oczywiście pewne ogranicznia, których dobrym przykładem są terminarze podwykonawców, czyli w wypadku rynku indywidualnego – firm dekarskich. Większość z nich ma już zapełnione najbliższe 12 miesięcy i po prostu nie są w stanie przyjąć więcej zleceń. Niemniej wciąż bardzo optymistycznie patrzę w przyszłość. Nasz zespół ma przygotowaną strategię, planujemy kolejne istotne inwestycje, będziemy zwiększali nasze moce przerobowe a także gotowe nowości produktowe. Myślę, że nasza pozycja pod względem sprzedaży i rynku będzie tylko lepsza pod koniec obecnego roku. 

  

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

CSR, Wydarzenia w firmie, Wyróżnienia i nagrody
Blachy Pruszyński wspiera "lokalne ojczyzny" - Michałowice

Gmina Michałowice, gdzie mieści się jeden z naszych oddziałów, zdobyła trzecie miejsce w rankingu Gmin z Mazowsza. Na tej samej Gali, również my zostaliśmy wyróżnieni statuetką - "Biznes dobry dla gminy"

Czytaj dalej
Biznes, Co nowego, Wydarzenia w firmie
Oficjalne otwarcie ukończonej siedziby w oddziale Wrocław - zapraszamy!

Otwarcie hali biurowo-magazynowej we Wrocławiu - zapraszamy klientów do naszej nowej siedziby na Dolnym Śląsku!

Czytaj dalej
Biznes, Wydarzenia w firmie
Kolejna inwestycja w drodze, powstaje nowa hala w oddziale w Bydgoszczy

Rozpoczynamy kolejną inwestycję w Grupie Pruszyński. Tym razem ruszyła budowa hali magazynowej w Bydgoszczy.

Czytaj dalej
Aktualności