Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Co nowego

Prezes Pruszyński podsumowuje rok i omawia prognozy na 2022

Prezes Pruszyński podsumowuje rok i omawia prognozy na 2022

Rok 2021 to był kolejny trudny i nieprzewidywalny rok z punktu widzenia prowadzenia biznesu. Grupa Pruszyński działa jednak na rynku od wielu lat i przechodziliśmy przez niejeden kryzys, z którymi skutecznie sobie radziliśmy. To dało nam siłę i niezbędne kompetencje by z powodzeniem stawić czoła obecnej, nietypowej sytuacji. Niemniej wciąż pewnym zaskoczeniem dla nas było jak korzystny był dla nas miniony, 2021 rok. Główną tego przyczyną był doskonały popyt na nasze produkty, który spotkał się z surowcowym wzrostem cen. Ten wzrost cen wynikał przede wszystkim z dojmującego braku surowców na rynku, trudnej sytuacji hut a także rosnącym popytem ze strony innych branż przemysłowych. Oczywiście z tą sytuacją musiał się mierzyć cały rynek, ale naszej grupie udało się osiągnąć wzrost sprzedaży na poziomie 30% a przychodów o ponad 70%. Na ten wynik pracowali wszyscy od działu produkcji poprzez logistykę a na sprzedaży kończąc, po raz kolejny pokazując, że Blachy Pruszyński to doskonała firma i zespół ludzi gotowych sprostać każdemu zadaniu. 

Rozpoczynający się rok 2022 postrzegam w pozytywnych barwach. Dynamicznie rosnący popyt na nasze produkty nie wyczerpał w pełni mocy przerobowych i jesteśmy gotowi sprostać oczekiwaniom rynku. Istnieją oczywiście pewne ogranicznia, których dobrym przykładem są terminarze podwykonawców, czyli w wypadku rynku indywidualnego – firm dekarskich. Większość z nich ma już zapełnione najbliższe 12 miesięcy i po prostu nie są w stanie przyjąć więcej zleceń. Niemniej wciąż bardzo optymistycznie patrzę w przyszłość. Nasz zespół ma przygotowaną strategię, planujemy kolejne istotne inwestycje, będziemy zwiększali nasze moce przerobowe a także gotowe nowości produktowe. Myślę, że nasza pozycja pod względem sprzedaży i rynku będzie tylko lepsza pod koniec obecnego roku. 

  

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter

Więcej aktualności

Co nowego, Wydarzenia w firmie
Nietypowy gość w Sokołowie - standardowy odbiór przez niestandardowego partnera

Spotkanie z legendą w zupełnie nowej roli! Ostatnio w Sokołowie gościliśmy wyjątkowego gościa, którego wszyscy znamy z zupełnie innej areny. Mariusz "Pudzian" Pudzianowski, bo o nim mowa, tym razem nie walczył w klatce. Odwiedził nas w roli kierowcy ciężarówki i odebrał przygotowane zamówienie.

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Blachy Pruszyński - firma która buduje lepszą przyszłość dla dzieci

19 marca 2024 roku w Pruszkowie zakończono drugi etap długo oczekiwanej inwestycji – nowy obiekt Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego. Całkowity koszt to 72 mln zł, z czego blisko połowę sfinansowała firma Blachy Pruszyński, głównie poprzez Fundację Pruszyńscy.

Czytaj dalej
CSR, Wydarzenia w firmie
Wsparcie dla Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS w Pruszkowie.

W ubiegły weekend miał miejsce XXIII Bal Charytatywny Towarzystwa Pomocy Dzieciom ZSS Pruszków. Nasza firma wspiera Towarzystwo od 22 lat, nie inaczej było w tym roku, a zebrana podczas aukcji kwota - robi wrażenie!

Czytaj dalej
Aktualności