Wybór płyt warstwowych powinien być dostosowany przede wszystkim do przeznaczenia danej inwestycji, ale także do konkretnych warunków klimatycznych. Tylko wtedy obiekt – niezależnie od przeznaczenia – będzie trwały, funkcjonalny i energooszczędny. Firma Blachy Pruszyński oferuje ścienne oraz dachowe płyty warstwowe z rdzeniem z pianki poliuretanowej typu PIR w okładzinach metalowych, które są przeznaczone do różnego rodzaju konstrukcji i co ważne można je stosować przez cały rok, także zimą.
Lekkie płyty warstwowe PIRTECH są wyrobami budowlanymi z dobranych w sposób racjonalny i odpowiednio połączonych ze sobą materiałów konstrukcyjnych (okładziny) oraz izolacyjno-konstrukcyjnych (rdzeń). Skonstruowane są z okładzin o wysokich właściwościach mechanicznych w sposób ciągły połączonych z warstwą środkową (rdzeniem) o pomijalnej sztywności giętnej, lecz o korzystnej izolacyjności termicznej. Montaż płyt może być prowadzony niezależnie od warunków atmosferycznych oraz bez użycia ciężkiego sprzętu. Co ważne, łatwo można je zdemontować i ponownie zamontować, np. w przypadku zmiany technologii produkcji czy przeznaczenia hal.
Płyty ścienne i dachowe PIRTECH mogą być z powodzeniem wykorzystywane podczas wznoszenia obiektów użyteczności publicznej, hal przemysłowych, a także obiektów inwentarskich. Poza ścianami osłonowymi i przekryciami dachowymi to doskonały materiał na ściany działowe (w obiektach przemysłowych i chłodniach składowych), sufity podwieszane (we wcześniej wymienionych obiektach) oraz ściany nośne (w małych przewoźnych chłodniach, budynkach zapleczy budów).
Płyty warstwowe firmy Blachy Pruszyński produkowane są zgodnie z najnowszą technologią. W pełni zautomatyzowana linia produkcyjna – jedna z najnowocześniejszych w Europie – oraz odpowiednio wykwalifikowana kadra pozwalają w pełni spełnić wszelkie oczekiwania obecnych i przyszłych inwestorów, co do jakości i najwyższych standardów oferowanych wyrobów.
Rdzeń płyt warstwowych PIRTECH stanowi sztywna pianka poliuretanowa typu PIR o gęstości objętościowej 40 kg/m³ ± 3 kg/m³. Jako czynnik spieniający wykorzystywany jest pentan, dzięki czemu proces produkcyjny jest przyjazny dla środowiska, tzn. nie niszczy warstwy ozonowej i nie powoduje efektu cieplarnianego. Ponadto składnikami pianki poliuretanowej są: poliol (żywica poliuretanowa), izocyjanian (utwardzacz), a także aktywatory i dodatki. Na okładziny płyt stosowane są stalowe blachy zabezpieczone warstwą cynku i pokryte jedną z powłok organicznych lub powłoką aluminiowo-cynkową. Dodatkowo firma Blachy Pruszyński oferuje okładziny wykonane z blachy ze stali nierdzewnej. Podstawowa grubość okładzin zewnętrznych i wewnętrznych wynosi 0,50 mm. Dostępne są również blachy w zakresie od 0,40 mm do 0,70 mm.
Lekkie płyty warstwowe od Blachy Pruszyński o maksymalnej szerokości modularnej 1150 mm (PIRTECH ściana STANDARD i PIRTECH ściana CHŁODNICZA – widoczne mocowanie) i 1050 mm (PIRTECH ściana PLUS – ukryte mocowanie, oraz PIRTECH DACH) umożliwiają łatwy i szybki montaż do różnego rodzaju konstrukcji za pomocą odpowiednich łączników przelotowych przechodzących przez całą grubość płyty. Płyty PIRTECH ściana STANDARD i PLUS produkowane są również w dodatkowych szerokościach efektywnych 1000 mm. Unikatowo zaprojektowane styki podłużne (zamki) typu pióro-wpust zapewniają bardzo dobrą szczelność, ognioodporność oraz bezproblemowy montaż. Płyty charakteryzują się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła U oraz właściwościami mechanicznymi, dzięki ciągłemu rdzeniowi zespojonym na całej powierzchni z okładzinami oraz procesowi produkcji. Są odporne na korozję, chemikalia i inne czynniki biologiczne (np. kwasy, alkohole, zasady, rozpuszczalniki, amoniak, pleśń) i uszkodzenia mechaniczne. Płyty odznaczają się również niską nasiąkliwością wody (poniżej 1%). Ponadto kształt powierzchni zewnętrznej (profil trapezowy) płyt dachowych umożliwia przenoszenie wysokich obciążeń oraz może być stosowane w układach jedno- i wieloprzęsłowych. Płyty PIRTECH nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji, wystarczy umyć je wodną myjką ciśnieniową.
Przede wszystkim dlatego, że obiekt powstaje szybko, a przegrody zewnętrzne nie wymagają ocieplania ani wykańczania. Prace montażowe nie są uzależnione w żadnym stopniu od warunków atmosferycznych.
Należy także podkreślić, że firma Blachy Pruszyński organizuje profesjonalne szkolenia dla montażystów, oferując do ich dyspozycji zarówno nowe centrum szkoleniowe (które umożliwia przyjęcie większych grup szkoleniowych) w siedzibie firmy w Sokołowie koło Warszawy, jak i nowoczesne mobilne centrum szkoleniowe, aby jak najwięcej osób mogło podnieść swoje kwalifikacje. Bezpośredni kontakt z ekspertami Blachy Pruszyński jest także możliwy bezpośrednio na placu budowy czy terenie firmy handlowej.
Co więcej, firma Blachy Pruszyński oferuje kompleksową dostawę gotowych systemów. W jej skład wchodzą – oprócz oczywiście płyt z rdzeniem poliuretanowym PIR w okładzinach metalowych – obróbki i inne niezbędne akcesoria. Montażyści podczas budowy obiektu również mogą liczyć na profesjonalne doradztwo techniczne. Kompletne rozwiązania na placu budowy oznaczają także skrócenie czasu realizacji inwestycji.
Znalezienie rzetelnej ekipy budowlanej jest sporym wyzwaniem. Warto za poszukiwania zabrać się minimum 2-3 miesiące przed […]
Czytaj dalejJak czyścić blachodachówkę Blachodachówka na dachach polskich domów jest spotykana najczęściej. Inwestorzy doceniają jej wysoką jakość, […]
Czytaj dalejWymiana starego pokrycia dachowego – na co warto zwrócić uwagę? Wymiana starego pokrycia to nie tylko […]
Czytaj dalej