Nie zwalniamy tempa. Dynamiczne reagowanie na sytuację rynkową i potrzeby naszych klientów, to jedna z dewiz naszej firmy. Niedawno informowaliśmy Państwa o rosnącej hali magazynowo-biurowej w naszym oddziale we Wrocławiu, a dziś chcielibyśmy przedstawić efekt niecałego roku prac, które zaowocowały zupełnie nową halą magazynowo-szkoleniową, która została niemal na dniach oddana do użytku. Dokładnie w marcu 2023 zakończyła się inwestycja, która rozpoczęła się jeszcze w kwietniu 2022.
Nowa hala ma niecałe 12 m wysokości i pod względem hal, które mamy do dyspozycji w Sokołowie, jest naprawdę wyjątkowa. Po pierwsze jest to konstrukcja żelbetowa prefabrykowana, włączając w to konstrukcję dachu. Dotychczasowe nasze hale miały konstrukcję z dźwigarów i kratownic stalowych. Konieczność zastosowania dźwigarów żelbetonowych, wyniknęła między innymi z tego, że jest to także pierwsza dwukondygnacyjna hala w Sokołowie. Co więcej została ona wybudowana pod nadzorem własnym, bez Generalnego Wykonawcy. Za nadzór odpowiada mgr inż. Eliza Gissel, z naszego działu technicznego, która dysponuje wieloletnim doświadczeniem w budowach tego typu obiektów i naturalnie odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi. Na co dzień wspiera naszych klientów pod kątem merytorycznym i zastosowań naszych produktów, wraz z innymi osobami z działu technicznego. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że nasza kadra to profesjonaliści z doskonałym doświadczeniem praktycznym.
Poszczególne etapy, pod naszym nadzorem realizowały wyspecjalizowane firmy, z którymi w różnym zakresie współpracujemy od lat, między innymi: MJM Molak, Pekabex czy Balkar Technology, żeby wymienić tylko niektórych. Spośród ciekawych rozwiązań zastosowanych przy budowie tej hali, warto wspomnieć o bardzo nowoczesnym dźwigniku towarowym (firmy Husar Lift), niezbędnym ze względu na dwukondygnacyjną konstrukcję. Również z tego powodu hala nie posiada świetlików dachowych, a doświetlenie odbywa się za pomocą ściennych pasm świetlnych. Oprócz praktycznego aspektu, na pewno robią wrażenie wizualne. Ostatnim elementem, na których warto zwrócić uwagę, to połączenie nowej hali, z sąsiadującą obok, wcześniej wybudowaną halą, za pomocą nadziemnego łącznika, pozwalającego na swobodny przejazd ciężarówek i pojazdów dostawczych między halami, bez zakłóceń ruchem pieszym.
Naturalnie w konstrukcji hali skorzystaliśmy z najlepszych materiałów dostępnych na rynku – czyli naszych własnych produktów. Dach pokryty został płytą warstwową z rdzeniem z pianki PIR – PWD-PIR 120, a analogicznie elewacja to płyta warstwowa ścienna typu PIR, z widocznym zamkiem – PWS-PIR-ST-120, uzupełniona witryną aluminiowo-szklaną w systemie ryglowym.
Nie ukrywamy, że jesteśmy niezwykle zadowoleni z tej inwestycji, która już teraz służy naszym klientom i pracownikom. Serdecznie zachęcamy do relacji z budowy tej hali, którą przygotowaliśmy dla Państwa w formacie timelapse.
Bogdanka LUK Lublin sięgnęła po pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski w siatkówce mężczyzn. Podopieczni trenera Massimo Bottiego zaskoczyli wszystkich, eliminując faworytów i pokazując ogromną determinację. To nie tylko sportowy sukces, ale także ważny moment dla całego regionu i kibiców z Lublina.
Czytaj dalejXVI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej za nami! Blisko 400 młodych zawodników walczyło o tytuł mistrza, a emocji nie brakowało aż do ostatniego gwizdka. Blachy Pruszyński po raz kolejny wsparły to wyjątkowe wydarzenie, które łączy sport, rozwój i realną zmianę społeczną.
Czytaj dalejByśkiniewicz i Siatkowski rozpoczęli sezon RSMP 2025 od 6. miejsca w 53. Rajdzie Świdnickim. Szybkie odcinki, mocna stawka i tysiące kibiców w Górach Sowich – rajd pełen emocji.
Czytaj dalej13 kwietnia w TAURON Arenie Kraków rozegrano finał Pucharu Polski. JSW Jastrzębski Węgiel pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1. Emocje, pełne trybuny i walka do ostatniej piłki – to był prawdziwy pokaz siatkarskiej pasji na najwyższym poziomie!
Czytaj dalej