Przeglądaj stronę jako: Klient Wykonawca Dystrybutor
Przeglądaj stronę jako: Klient
MENU
Co nowego

Klasyfikacja w zakresie odporności dachu na działanie ognia zewnętrznego Broof(t1) oraz Atest Higieniczny.

Firma BLACHY PRUSZYŃSKI pragnie poinformować, że dachowe płyty warstwowe AGROPIR uzyskały klasyfikację w zakresie odporności dachu na działanie ognia zewnętrznego Broof(t1) oraz Atest Higieniczny.

Dla tego typu wyrobu budowlanego obowiązuje krajowy system oceny zgodności, tzn. dokumentem odniesienia jest Krajowa Ocena Techniczna (potocznie zwana KOT) następczyni od 01.01.2017r. Aprobaty Technicznej. Taka ścieżka wprowadzenia wyrobu budowlanego do obrotu wynika z tego, że dla tej odmiany płyt warstwowych nie ma dokumentu odniesienia w postaci zharmonizowanej normy wyrobu. Norma PN – EN 14509:2013-12 dedykowana jest jedynie dla płyt warstwowych w pełnych okładzinach metalowych (zewnętrzna i wewnętrzna). W przypadku AGROPIR jedna strona jest metalowa (zewnętrzna), natomiast wewnętrzna ma jako okładzinę laminat zbrojony włóknami szklanymi.

Konsekwencją tej sytuacji jest:

  • płyty warstwowe AGROPIR będą znakowane znakiem „B
  • wydawana będzie KRAJOWA DEKLARACJA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH
  • KOT jest dokumentem obowiązującym tylko w Polsce

Przewidywany czas uzyskania oceny KOT-a to koniec 2017 r.

Podziel się materiałem:

Facebook Twitter Skopiuj link

Więcej aktualności

Co nowego, Wyróżnienia i nagrody
Wykonawcy wskazali markę Blachy Pruszyński jako wiodącą w branży pokryć dachowych! 4 czerwca ASM Research Solutions Strategy ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2025  

Blachy Pruszyński ponownie na szczycie! W Rankingu Budowlana Marka Roku 2025, ogłoszonym 4 czerwca przez ASM Research Solutions Strategy, wykonawcy wskazali nas jako lidera w branży pokryć dachowych.

Czytaj dalej
Biznes, Co nowego
Blachy Pruszyński wspierają 35. edycję Konkursu „Teraz Polska” jako partner główny

Podczas jubileuszowej Gali 35. edycji Konkursu „Teraz Polska” w Filharmonii Narodowej Blachy Pruszyński wystąpiły w roli partnera głównego, wspierając promocję polskich marek. Wydarzenie zgromadziło blisko 1000 gości i było celebracją jakości, innowacyjności oraz zaufania w biznesie.

Czytaj dalej
Co nowego, CSR
Blachy Pruszyński Mecenasem specjalnych pokazów filmu dokumentalnego „Naprawdę daleko”

Poruszająca historia Leolida z Madagaskaru, który po traumatycznych przejściach znalazł ratunek w polskiej misji. Film „Naprawdę daleko” miał premiery w 9 miastach w Polsce i zapowiada się jako jedno z ważniejszych wydarzeń dokumentalnych roku.

Czytaj dalej
Aktualności