PWD-PIR-160 – Płyta warstwowa dachowa – pianka poliuretanowa – widoczne mocowanie
PWD-PIR-160 - Płyta warstwowa dachowa - pianka poliuretanowa - widoczne mocowanieSpecyfikacja technicznaInformacje technicznePłyta warstwowa dachowa z rdzeniem z pianki poliuretanowej, produkcji Blachy Pruszyński jest produkowana na nowoczesnej linii produkcyjnej, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Zapewnia wysokie parametry izolacyjności cieplnej przy jednocześnie niskiej wadze powierzchniowej. Rdzeń z pianki PIR jest umieszczony pomiędzy dwoma okładzinami z blachy ocynkowanej, powlekanej. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje powłok i kolorów do wyboru. Profil dachowy okładziny zewnętrznej (trapezowy o wysokości 40mm) zapewnia bardzo dobre parametry odprowadzania wody.
rdzeń
poliuretan PIR
grubość płyty
160 mm
szerokość efektywna
1050 mm
szerokość całkowita
1070 mm
min. spadek dachu *
5% (3º)
min. spadek dachu **
7% (4º)
waga 1m2
14,68 kg
waga 1mb
15,42 kg
min długość płyty
2,0 mb
max długość płyty
patrz - długości płyt
grubość blachy
0,5 mm
profilowanie zew.
trapez - T40mm
profilowanie wew.
trapez - Tmikro - M powłoki
poliester połysk/mat, poliuretan, HPS200
Właściwości fizyczneWłaściwości materiału Współczynnik przewodniości cieplnej λD
0,022 W/mK
Współczynnik przenikania ciepła UD,S [W/m2K]
Współczynnik przenikania ciepła UC [W/m2K]
Gęstość rdzenia
40 ±3 kg/m³
Pozostałe właściwości Reakcja na ogień (wszystkie zastosowania)
B-s1,d0
Odporność ogniowa1)
REI30/RE60
Odporność dachu na działanie ognia zewnętrznego
Broof
Przepuszczalność wody
Klasa A 1200 Pa
Przepuszczalność powietrza
+(C=0,0201, n=0,7506); -(C=0,3664, n=0,5099)
Odporność na działanie obciążenia skupionego
Bez uszkodzeń rdzenia i okładzin
Przepuszczalność pary wodnej
Nieprzepuszczalne
Izolacyjność od dźwięków rozchodzących się w powietrzu
23(-1;-3) dB
Pochłanianie dźwięku
0,20
Współczynnik pełzania t = 200h
1,67
Współczynnik pełzania t = 100000h
2,53
Trwałość
Wszystkie kolory
RAL 9002
RAL 9010
Grupa II (kolory jasne)Długość maksymalna 15 m
SREBRNY
Grupa III (kolory ciemne)Długość maksymalna 12 m
MIEDZIANY
SREBRNY METALIK
PMG R750
PMG R011
PMG R028
PMG R033
Ciemny orzech
Złoty dąb
PUM R028
Konserwacja i mycie
PURMATpowłoka poliuretanowa, matowa
Specyfikacja techniczna powłokigrubość powłoki
50 µm
odporność na korozję
Wysoka ★★★★
odporność na UV
Wysoka ★★★★
możliwość obróbki
Gwarancja techniczna
do 30/50 lat
Dostępne kolory PUM R011
PUM R028
PUM R033
PUM R750
PUM RAL 7016
PUM RAL 8017
PURLAKpowłoka poliuretanowa, połysk
50 µm
odporność na korozję
odporność na UV
możliwość obróbki
Dostępne kolory PU RAL 7016
PU RAL 9005
PMG35®poliester mat gruboziarnisty
35 µm
Dobra ★★☆☆
Dobra ★★☆☆
Dostępne kolory0,50 mm PMG R011
PMG R028
PMG R032
PMG R033
PMG R750
PMG RAL 7016
PMG RAL 8017
PS25poliester połysk
25 µm
Dostępne koloryPaleta kolorów R028
R032
SREBRNY RAL 9007
SREBRNY METALIK RAL 9010
0,50 mm R028
R032
SREBRNY RAL 9007
SREBRNY METALIK RAL 9010
0,70 mm RAL 1002
Opis produktu Płyta z widocznym mocowaniemPłyty PIRTECH dach (widoczne mocowanie) o maksymalnej szerokości modularnej 1050 mm pozwalają na prosty i szybki montaż do różnego rodzaju konstrukcji za pomocą kalotek oraz odpowiednich łączników przelotowych. Unikatowo zaprojektowane styki podłużne (zamki) typu pióro-wpust zapewniają bardzo dobrą szczelność, ognioodporność oraz szybki montaż. Kształt powierzchni zewnętrznej (profil trapezowy) pozwala na przenoszenie wysokich obciążeń jak również może być stosowane w układach jednoprzęsłowych i wieloprzęsłowych
Długość podcięcia może wynosić: D = 50, 100, 150, 200, 250 i max 300 mm.
Firma Blachy Pruszyński wykonuje dwa rodzaje podcięć: – podcięcie pełne tj. nacięcie wewnętrznej blachy, taśma na zewnętrznej-trapezowej okładzinie, podcięcie pianki na całej grubości rdzenia płyty, – podcięcie niepełne tj. nacięcie wewnętrznej blachy, podcięcie pianki na całej grubości rdzenia płyty. Indywidualne szerokości podcięcia (dot. zakresu wyłącznie od 50 do 300 mm) są możliwe, lecz bez taśmy na zewnętrznej – trapezowej okładzinie z podcięciem pianki na całej grubości rdzenia płyt. Dla płyt PWD-PIR 40, 60, 80, 100, 120 min. długość płyt z podcięciem pełnym wynosi 5.000 mm. Płyty w długościach poniżej 5.000 mm mogą być wykonane wyłącznie bez taśmy na zewnętrznej – trapezowej okładzinie. Dla płyt PWD-PIR 160 min. długość minimalna płyt z podcięciem pełnym wynosi 4.000 mm. Płyta PWD-PIR 160 w długości poniżej 4.000 mm może być wykonana wyłącznie bez taśmy na zewnętrznej – trapezowej okładzinie. TagiPoznaj naszą ofertę akcesoriów
Łącznik do płyt warstwowych (wkręt samowiercący do 12mm)