PWS2-MW-PL-100 - Płyta warstwowa ścienna - wełna mineralna - ukryte mocowanie
Specyfikacja techniczna
Informacje ogólne
W zakresie atestów i certyfikatów - pełna dokumentacja znajduje się w sekcji DO POBRANIA
* profilowanie zewnętrzne płaska (P), dostępne tylko od grubości blachy powyżej 0,6 mm
rdzeń
wełna mineralna
grubość płyty
100 mm
szerokość efektywna
1050/1000 mm
szerokość całkowita
1106/1056 mm
waga 1m2
20,05 / 20,6 kg
min długość płyty
2,0 mb
max długość płyty
patrz zakładka długości płyt
grubość blachy (zew.)
0,5 – 0,7 mm
rodzaj profilowania zewnętrznego
trapez - T
mikro-trapez - MT
fala – F
nano-fala – N
płaska – P*
rodzaj profilowania wewnętrznego
trapez – T
płaska - P
powłoki
poliester połysk/mat, poliuretan, HPS200
płyta warstwowa wełniana z ukrytym zamkiem 100
Właściwości fizyczne
Parametry termiczne
Deklarowany wsp. przewodności cieplnej rdzenia – [W/mK]
Wsp. przenikania ciepła UD,S – [W/m2K]
0,40
Wsp. przenikania ciepła UC – [W/m2K]
0,40
odporność ogniowa
jako ściana zew.
EI30 (o↔i)
(pion. 7,5m)
EI60 (o↔i)
(pion. 3,0m)
stopień rozprzestrzeniania ognia / reakcja na ogień
NRO / A2-s1, d0
Parametry akustyczne
izolacyjność akustyczna (dB)
NPD
pochłanianie dźwięku (αw)
NPD
Zalecenia
Zalecenia transportowe
Zalecane środki transportu dla płyt warstwowych:
  • masa ładunku nie może przekraczać dopuszczalnej ładowności zestawu,
Zalecenia sposobu składowania
W poniższej tabeli podane jest max. ilość płyt, która może zostać ułożona w jednym w pakiecie.
grubość płyty PWS
60 mm 18 szt.
80 mm 14 szt.
100 mm 11 szt.
120 mm 9 szt.
140 mm 8 szt.
160 mm 7 szt.
180 mm 6 szt.
200 mm 5 szt.
220 mm 5 szt.
240 mm 4 szt.
260 mm 4 szt.
  • Zaleca się przechowywanie paczek pod zadaszeniem w pomieszczeniach wentylowanych
UWAGA !!!
Konserwacja i mycie
  • Czyszczenie blachy – Dachy/elewacje wykonywane z blachy powlekanej wymagają czyszczenia co najmniej raz w roku. Osadzający się na blasze brud może spowodować nierównomierne odbarwianie się koloru (wynik nierównomiernego oddziaływania promieni UV), a także do zmniejszenia odporności na korozję (brud zatrzymuje wilgoć na blasze stopniowo ją uszkadzając). Zabrudzone i poplamione miejsca mogą być czyszczone przy pomocy miękkiej szczotki i wody (temp. max. 60°C). Jeśli jest to konieczne dopuszcza się dodanie do wody łagodnego detergentu (pH 6÷7, max. 10% roztwór). Do czyszczenia może być także użyta woda pod ciśnieniem (max. 100 bar), jednakże strumień wody nie może być stosowany zbyt blisko powierzchni płyty (min. 30 cm), a także nie może być skierowany prostopadle do powierzchni . Przy łącznikach strumień wody powinien być skierowany ku dołowi tak, aby uniknąć wnikania wody pod ciśnieniem w szczeliny wokół łączników. Ze starymi powłokami płyt należy obchodzić się z wyjątkową ostrożnością. Mycie należy przeprowadzać od góry ku dołowi i zawsze oczyszczone miejsce należy niezwłocznie dokładnie opłukać czystą wodą.