System wyceny detalicznej
Generator listy zakupów System wyceny detalicznej on-line
Drzewo kategorii produktów / wybierz i dodaj produkt do listy /
Wybrane produkty (0)
System wyceny detalicznej

Opis produktu

Wywietrznik połaciowy jest pierwszym i jedynym przeznaczonym do wentylacji blachodachówek i paneli na rąbek. Od dawna obserwujemy  jak zmieniają się dachy na przestrzeni ostatnich lat. Skoro dachy pokryte tradycyjną dachówką są wyposażone w dachówkę wentylacyjną, czas zapewnić dachom pokrytych blacho dachówkami i panelami na rąbek taki sam komfort. Dlatego, aby zapewnić pokryciu prawidłowy dostęp powietrza stworzono wywietrzniki połaciowe.

Elementy systemu

Kompletny wywietrznik połaciowy składa się z 5 elementów. Każdy z nich stanowi integralną część systemu wentylacyjnego, który oprócz prawidłowej wymiany powietrza zapewnia wieloletnie użytkowanie pod względem hydroizolacji i trwałości.

Opakowanie zbiorcze – 10 szt.

 

Dostępne kolory

 • braz RAL8017,
 • c. zieleń RR011,
 • wiśnia RR028,
 • c.brąz RR032,
 • grafir RR023,
 • czarny RR033,
 • ceglasty RR750

Zastosowanie

Wywietrznik połaciowy – proste i skuteczne rozwiązanie wentylacyjne

Co zrobić, gdy dekarze zapewniają, że pokrycie dachowe jest szczelne, a mimo to na ścianach wewnątrz budynku pojawia się wilgoć? Należy sprawdzić czy nasz dach prawidłowo oddycha.

Wilgoć gromadząca się pod pokryciem dachowym powinna być odprowadzana na zewnątrz – wie o tym każdy fachowiec, który zajmuje się dekarstwem. Często jednak wiedza teoretyczna nie przekłada się na praktykę. W efekcie powstają dachy, które nie są wyposażone w stosowne systemy wentylacyjne. Dotyczy to również pokryć wykonanych z blachodachówki.

Doświadczenie naszych klientów pokazuje bowiem, że zapewnienie odpowiedniej wentylacji jest konieczne w niemal wszystkich rodzajach. Cel, o którym mowa można osiągnąć w stosunkowo prosty i niewymagający wielkich nakładów sposób. Mianowicie montując w pokryciu dachowym wywietrzniki połaciowe. Spełniają one jedno zadanie – poprawiają cyrkulację powietrza pod połacią dachową. Ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania budynku w dobrym stanie, gdyż chroni go przed wieloma problemami, np. powstawaniem na ścianach wilgotnych plam i zacieków, czy też zniszczeniem materiału wykorzystywanego do izolacji termicznej dachu. Należy sobie zdawać sprawę, że wykorzystywana jako izolator wełna mineralna, gdy jest zbyt zawilgocona przestaje pełnić swoją funkcję. W efekcie z budynku ucieka ciepło, przez co rosną koszty jego ogrzewania.

Wywietrznik połaciowy to proste, ale zaskakująco skuteczne i łatwe w montażu urządzenie. Podobne, dotychczas spotykane na rynku, rozwiązania wymagały użycia kilku, a nawet kilkunastu wkrętów, co oznaczało istotną ingerencję w strukturę pokrycia dachu. W dodatku nie były one estetyczne. Tymczasem zaproponowany przez firmę Blachy Pruszyński wywietrznik to nieskomplikowany system uszczelek oraz elementów dociskowych wykonanych z tworzywa sztucznego, do montażu którego wystarczy wywiercenie jednego otworu. Wywietrznik dostępny jest we wszystkich podstawowych kolorach, w jakich firma Blachy Pruszyński oferuje swoją blachodachówkę. Dzięki temu otwory wentylacyjne stanowią integralną część pokrycia dachu, a nie jedynie użyteczny, ale szpecący całą konstrukcję element.

Wywietrznik połaciowy montuje się w ściśle określonych miejscach. Zazwyczaj są to okolice okien dachowych i kominów, koszy oraz lukarn.

Dla ułatwienia dekarzom zadania, każdy zestaw oprócz wywietrznika zawiera również szablon do wyznaczenia dokładnego miejsca montażu oraz instrukcję obsługi. Dostępny jest również wycinak o specjalnie przygotowanej średnicy. Dzięki jego użyciu krawędzie otworu pozostają nienaruszone, co gwarantuje, że nie pojawi się wokół nich korozja.

W przypadku standardowego dachu potrzebna jest instalacja średnio od 8 do 10 wywietrzników.

Dachówki wentylacyjne montuje się tam, gdzie nie można inaczej wykonać wylotów lub wlotów szczeliny wentylacyjnej znajdującej się pod pokryciami dachówkowymi.

W związku z tym, jeżeli jest to uzasadnione, powinno się je układać w następujących miejscach:

 • pod kalenicami i grzbietami
 • w okapach
 • przy koszach
 • przed i za przeszkodami, takimi jak okna dachowe, kominy