Szeroka gama profili dachowych oraz dostępnych kolorów daje możliwość dopasowania naszych produktów praktycznie do każdego dachu. Dzięki produkowaniu arkuszy na konkretną długość odpady ograniczone są do minimum. Ułożenie pokryć blaszanych należy do jednych z najtańszych i najszybszych. Pokrycia firmy Blachy Pruszyński mają od 10 do 30 lat gwarancji (długość gwarancji zależy od rodzaju powłoki).
Ze względu na duże możliwości indywidualnej adaptacji poszczególnych produktów do konkretnej realizacji, pomagamy w wyborze konkretnych rozwiązań. Nasz Dział Inwestycji udziela niezbędnych informacji dotyczących montażu oraz jeżeli wymaga tego sytuacja nadzoruje inwestycję na wszystkich stopniach jej realizacji.
W chwili obecnej dysponujemy 8 różnymi konfiguracjami, które mogą być wykorzystane we wszystkich typach obiektów budowlanych, bez względu na przeznaczenie czy powierzchnie dachu.
Oferujemy Państwu produkty najwyższej jakości z bardzo długim okresem gwarancji, wynoszącym aż 10 lat. Oferta skandynawskiego producenta poparta wieloletnim doświadczeniem przygotowana specjalnie dla naszej firmy.
W tym miejscu znajdziecie Państwo ofertę łączników przeznaczonych do mocowania naszych produktów. Dobór i rodzaj łącznika ma kluczowe znaczenie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i trwałość dachu jak i elewacji. W instrukcjach montażu poszczególnych produktów znajdziecie Państwo rodzaj wkrętów dedykowanych do konkretnych wyrobów.
Blacha perforowana znakomicie sprawdza się jako element systemu wentylacji (kratki osłonowe, obudowa wentylatorów), w dźwiękochłonnej obudowie hal przemysłowych, jako element dekoracyjny na fasadach, balustradach i ogrodzeniach , w oświetleniu (doskonale rozprasza światło)
Chcąc spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów posiadamy w swojej ofercie bogatą różnorodność powłok ochronnych, które nadają naszym produktom odpowiednia właściwości użytkowe i estetyczne.
Posiadamy własne laboratorium oraz współpracujemy w wieloma jednostkami badawczymi na teranie kraju i za granicą. Efektem tych działań jest opracowanie rozwiązań pozwalających spełnić najwyższe kryteria w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej, akustycznej i odporności materiałów na oddziaływanie czynników środowiskowych.
W przypadku odbioru własnym środkiem transportu, samochód powinien posiadać otwartą platformę załadunkową umożliwiającą swobodny załadunek jak i rozładunek.
Profile ocynkowane i aluzynkowe należy bezględnie zabezpieczyć przed zamoczniem!
Zalecenia sposobu składowania
Oliwienie i pasywowanie blach ocynkowanych stanowi zabezpieczenie przed białą korozją jedynie na czas transportu.
Kształtowniki składowane w pakietach nie mogą być przechowywane na wolnym powietrzu lub w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci i zmiennych temperatur. Powłoki cynkowe i aluzynkowe w szczególności niepoddane jeszcze wpływom warunków atmosferycznych, a więc bez zabezpieczającej je strefy ochronnej, są wrażliwe na kondensat wodny przy ograniczonym dostępie powietrza (blacha składowana w opakowaniach). Szczególną uwagę należy zwrócić na rozładunek w warunkach zimowych i magazynowanie w ogrzewanych magazynach. Na skutek znacznej różnicy temperatur pomiędzy arkuszami wytrąca się woda.
Blachy zamoczone w czasie transportu lub składowania należy wysuszyć, następnie przełożyć profile przekładkami umożliwiającymi swobodną cyrkulację powietrza. Po wysuszeniu kształtowniki ocynkowane (aluzynkowe) należy przejrzeć i pokryć warstwa oleju konserwującego.
Blachy przeznaczone do dłuższego składowania należy przejrzeć, a następnie pokryć warstwą oleju maszynowego - dot. blach ocynkowanych i aluzynkowych.
Efektem nie przestrzegania powyższych zaleceń jest powstanie stosunkowo szybko (dla blach ocynkowanych i aluzynkowych może to być zaledwie kilka dni) korozji cynku - czyli białych, luźno związanych z podłożem warstw, nie stanowiących zabezpieczenia przed korozją.