System wyceny detalicznej
Generator listy zakupów System wyceny detalicznej on-line
Drzewo kategorii produktów / wybierz i dodaj produkt do listy /
Wybrane produkty (0)
System wyceny detalicznej

Klienci pytają

[Marlena, Warszawa] Dlaczego blachodachówka polecana jest przy remontach starych dachów?

Jest to bezpośrednio związane z jej niewielkim ciężarem. W wypadku starych dachów więźby remontowanych domów często są już nieco nadszarpnięte przez czas.  Dlatego bezpieczniej jest zastosować blachodachówkę, której waga oscyluje na poziomie 4,7 kg/m2, niż prawie dziesięciokrotnie od niej cięższej dachówki ceramicznej. Natomiast zawsze warto zweryfikować stan więźby dachowej, ze specjalistą i upewnić się, czy mimo wszystko nie wymaga ona renowacji lub wymiany. W takich wypadkach bezpieczeństwo mieszkańców lub pracowników budynku, a także ekipy montażowej, jest zawsze priorytetem. W wiekszości jednak sytuacji, stan konstrukcji bez większych problemów pozwala na wykorzystanie blachodachówki, podczas gdy zastosowanie dachówki ceramicznej, nie byłoby już możliwe.

[Jarek, Mielno] Czy jest możliwe wykonanie miedzianych obróbek przy dachu stalowym?

Przy stosowaniu miedzi należy uważać, gdyż tlenki miedzi są bardzo agresywne i powodują korozję innych metali. Dlatego też na na budynkach nie można łączyć jej z innymi gatunkami metali (miedź wchodzi w reakcje kontaktową i powoduje korozję elektrolityczną innych metali).

[Maciej, Kraśnik] Na połaci od strony północnej pojawił się mech na blachodachówce czy jest sposób, aby go usunąć?

Mchy i porosty atakują najczęściej dachówki położone na zacienionych połaciach, gdy dom stoi blisko lasu lub w miejscu osłoniętym drzewami. Szczególnie upodobały sobie naturalne dachówki ceramiczne i dachówki cementowe jak i pokrycia z blach. Ale mogą się pojawiać także na ceramicznych dachówkach glazurowanych o bardzo gładkiej powierzchni. To tylko kwestia czasu.

W takich sytuacjach polecamy użycie specjalistycznego środka służącego do usuwania glonów, mchów i porostów, przykładowo mogą to być produkty firmy ALTAX. Większość tego typu produktów jest środkami stosunkowo prostymi w użyciu – wystarczy obficie spryskać mchy i porosty i po kilku dniach należy obumarłe rośliny spłukać wodą – większość przy tym zabiegu sama powinna spłynąć, a resztę należy usunąć za pomocą szczotki i czystej wody (bez dodatku detergentów). Warto też pamięać o tym, że po przesuszeniu dachu należy jego powierzchnię ponownie spryskać odpowiednim preparatem zabezpieczającym i pozostawić do wyschnięcia. Dzięki temu powierzchnia będzie chroniona przed ponownym porastaniem, gdyż środki zabezpieczające znacznie opóźnią ten proces.

Należy pamiętać, że środki grzybo- i glonobójcze są silnymi chemikaliami, dlatego podczas ich nakładania należy zachować szczególną ostrożność. Rękawice i okulary ochronne są konieczne. Kolejny bardzo istotnym aspektem jest zabezpieczenie okolic budynku by woda z chemikaliami nie spływała bezpośrednio do gleby czy rabatki kwiatowe. Najlepszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie wylotów rur spustowych, na przykład poprzez podstawienie plastikowych beczek lub pojemników, do których spłynie woda z chemikaliami.

ALTAX - strona producenta

[Robert, Strzegom] W jaki sposób należy przechowywać blachodachówkę do czasu montażu?

Jeżeli montaż ma nastąpić w przeciągu ok. 3-4 tygodni od czasu produkcji wystarczy tylko rozciąć opakowanie i ustawić paczkę pod lekkim skosem tak, aby ewentualne wody opadowe mogły spłynąć.
Jeżeli ten okres ma być dłuższy bezwzględnie należy rozciąć opakowanie, a pomiędzy arkusze wsunąć listewki dystansowe tak, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza. Paczka nie może leżeć bezpośrednio na ziemi. Arkusze należy przechowywać w suchym i przewiewanym miejscu.
Dokładne zalecenia odnoście składowania każdorazowo znajdują się na etykiecie towarowej dołączonej do paczki.

[Tadeusz, Krosno] Czy podczas cięcia arkuszy można używać szlifierki kątowej?

Nowoczesne pokrycia dachowe wykluczają użycie szlifierek kątowych do cięcia. Użycie takiego sposobu cięcia materiału wiąże się z utratą gwarancji.

Szlifierka kątowa podczas pracy i cięcia wytwarza bardzo duże ilości ciepła, a to z kolei uszkadza krawędzie blachy, a także pokrywającą ją powłokę. Dodatkowo wydobywające podczas pracy opiłki, wtapiają się w powierzchnię blacy, tworząc dodatkowo potencjalne ogniska korozji. 

Właściwym sposobem cięcia blachy, jest zastosowanie automatycznych nożyc skokowych (tzw. nibler) lub nożyc ręcznych. Wykorzystują one siłę mechaniczną do przecięcia blachy, nie narażając jej na wysokie skoki temperatury. Dodatkowo warto pamietać, że po zakończonym cięciu dobrze jest zabepieczyć cięte miejsca dedykowanym lakierem ochronnym lub specjalną farbą. 

[Tomek, Kutno] Czy dach wymaga konserwacji?

Tak, każdy dach wymaga okresowych przeglądów celem sprawdzenia czy nie pojawiły się jakieś uszkodzenia. Większość produktów oferowanych przez firmę Blachy Pruszyński ma dostępne różnego typu specjalistyczne powłoki (objęte gwarancją), zwiększające żywotność i trwałość pokryć blachowych. Konserwacja polega głównie na usunięciu nalotów i pyłów kominowych, które pozostawione przez dłuższy okres czasu mogą prowadzić do uszkodzenia blachy. Szczególną uwagę należy zwracać na miejsca wokół kominów, które są newralgiczne, ze względu na bardziej wymagające warunki eksploatacji. Jeżeli podczas przeglądu pokrycia, zauważone zostaną miejscowe uszkodzenia w powłoce lakierniczej należy wykonać korekty malarskie. W takich sytuacja najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dedykowanych farb zaprawkowych dopasowanych do danej powłoki. Farby takie są w ciagłej ofercie Blachy Pruszyńskiej i zdecydowanie zaleca się wykorzystanie firmowych produktów, rekomendoawnych do danej powłoki. 

[Ula, Warszawa] W jaki sposób zabezpieczyć drobne uszkodzenia powłoki blachodachówki, które powstały przy montażu?

Większość pokryć dachowych w ofercie Blachy Pruszyński oferuje wybór dedykowanego pokrycia elementu z wykorzystaniem powłok ochronnych. Są to wysoce zaawanasowane technologicznie i nowoczesne materiały, którymi w specjalnych warunkach pokrywane są nasze produkty. Dostępne są one w kilku wariantach, zapewniających nie tylko wyjątkową trwałość (objętą gwarancją), ale także unikatowe i ciekawe efekty estetyczne pokryć dachowych. Podlegają one bardzo restrykcyjnym wymogom i są pod stałym nadzorem badań laboratoryjnych.

W trakcie prac montażowych, może jednak czasami dojść do drobnych uszkodzeń powłoki.  Jeśli uszkodzenie nie jest znaczące czy też nie jest w newralgicznym miejscu dachu, do jego naprawy można zastosować farby zaprawkowe. Pozwalają one w stosunkowo łatwy sposób zabezpieczyć uszkodzone miejsce przed czynnikami zewnętrznymi. Rozwiązanie to jest często bardzo korzystne ekonomicznie, gdyż nie wiąże się z wymianą całego elementu - koniecznością demontażu i montażu nowej części pokrycia. Jeśli mają Państwo wątpliwości co do możliwości zastosowania takiego rozwiązania w konkretnym wypadku, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami lub też jednym z naszych partnerów, oferujących nasze produkty.

[Ania, Opole] W instrukcji montażu, którą dzisiaj znalazłam na waszej stronie jest napisane, że zamalowuje się to farbą do zaprawek. Gdzie taka farbę można kupić? Czy może to być minia?

Drobne uszkodzenia pokryć dachowych można naprawić stosując farby zaprawkowe Jednak bardzo ważne jest, żeby używać tych rekomendowanych przez producenta. W stałej ofercie Blachy Pruszyński jest cały wachlarz takich produktów pasujących do każdego typu powłoki. Nie można stosować innych farb i lakierów takich jak np. minia. Farby zaprawkowe są tak przygotowane, aby nie odbiegały w istotny sposób od koloru pokrycia dachowego danego dachu. Korzystając z rekomendowanych i firmowych produktów Blachy Pruszyński mamy pewność, że wykonane naprawy nie będą miały wpływu na estetykę pokrycia dachowego a także trwałość powłoki w innych miejscach.

Farby zaprawkowe dostępne są także w punktach partnerskich prowadzących sprzedaż naszych wyrobów.

 

[Magdalena, Kowiesy] Jak zarejestrować i jak działa gwarancja?

W celu zarejestrowania gwarancji należy pobrać druk rejestracji gwarancji dostępny w plikach do pobrania / druki  lub bezpośrednio:
DRUK REJESTRACJI GWARANCJI oraz przesłać wypełniony na adres: gwarancje@pruszynski.com.pl

Gwarancja zaczyna obowiązywać w dniu zakupu towaru. Rejestracja gwarancji konieczna jest do szybkiego zidentyfikowania zakupionej partii towaru.

[Wojciech, Starogard Gdański] Jak można zareklamować produkt, gdzie są informacje?

Reklamacje należy składać w hurtowni w której został dokonany zakup. W przypadku, gdy dana hurtownia została zamknięta (nie prowadzi działalności gospodarczej), wypełniony druk zgłoszenia reklamacji należy przesłać bezpośrednio do Pruszyński Sp. z o.o. na adres: pruszynski@pruszynski.com.pl

Druk zgłoszenia reklamacyjnego dostępny jest w plikach do pobrania / druki lub bezpośrednio tutaj: ZGŁOSZENIE REKLAMACYJNE

Masz pytania? Odwiedź nas
na FB lub Messengerze