System wyceny detalicznej
Generator listy zakupów System wyceny detalicznej on-line
Drzewo kategorii produktów / wybierz i dodaj produkt do listy /
Wybrane produkty (0)
System wyceny detalicznej

Opis produktu

W naszej ofercie mamy dostępnę dla naszych klientów kasetony z zamkiem skośnym (K2), w dwóch wariantach materiałów, z których będą wykonane. 


Kasetony elewacyjne wykonane ze stali są oznaczone KS-2, natomiast te wykonane z aluminium - KA-2 Szczegółowe parametry techniczne są przedstawione w tabelach poniżej. 

Kaseton z zamkiem prostym (K1), są podobnie dostępne w dwóch wariantach - stal i aluminium. 

 

Szerokość użytkowa - A: 175 - 600 mm
Długość użytkowa - B: 1000 - 2800 mm
Szerokość łączenia w poziomie - C: do 50 mm
Szerokość łączenia w pionie - D: wg projektu
Grubość kasetonu - E: 35 - 50 mm
Materiał: stal/aluminium
Grubość blachy: 1,20 - 1,50 / 2,00-3,00
Powłoka: poliester* / prism / poliuretan

* Możliwość pokrycia dodatkową warstwą lakieru nakładaną proszkowo

System Kasetonów Elewacyjnych Blachy Pruszyński

Estetyka i funkcjonalność jak również wytrzymałość zastosowanych materiałów budowlanych ma ogromne znaczenie dla każdej inwestycji. Dzięki stosowaniu coraz nowocześniejszych produktów o wyższych parametrach wytrzymałościowo-użytkowych możliwe stało się dowolne operowanie kształtami i kolorami przy projektowaniu elewacji czy to na budynkach budownictwa indywidualnego czy też przemysłowego. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich klientów firma Blachy Pruszyński wprowadza na rynek nowy system zabudowy elewacji w pełni spełniający najwyższe wymagania jakościowe, charakteryzujący się uniwersalnością oraz bogatą różnorodnością.

System Kasetonów Elewacyjnych wymaga wyraźnego zaznaczenia pasów montażowych tak, aby uniknąć wszelkich niedokładności mających wpływ na szczelność i estetykę wykonania.

Bogata kolorystyka oferowanych kaset pozwala na operowanie efektem wizualnym i tworzenie elewacji korzystnie wyróżniających się od otoczenia.

Proces produkcji oraz system kontroli jakości zapewniają wysoką precyzję wykonania, dokładne utrzymanie wymiarów, co wydatnie wpływa na dokładność oraz prostotę montażu.

System kasetonów Pruszyński dostępny jest w wersji standardowej z przeznaczeniem do montażu wyłącznie w poziomie. Jako materiał produkcyjny stosuje się blachy ocynkowane powlekane o grubości 1,2 mm do 1,5 mm lub blachę aluminiową o grubosci 2,0 do 3,0 mm. System mocowań został tak opracowany, aby przy zachowaniu trwałości i szczelności połączeń między poszczególnymi elementami systemu zachować możliwie największą łatwość i szybkość montażu.

Parametry techniczne systemu przedstawione zostały w tabeli:

grubość / materiał szerokość krycia - A długość krycia - B szerokość łączenia w poziomie - C szerokość łączenia w pionie- D grubość kasetonu - E
(mm) min max min max min max min max min max
stal                    
1,20 175 600 100 2400 0 50* według projektu 35 50*
1,25 175 800 100 2600 0 50* według projektu 35 50*
1,50 175 1000 100 2800 0 50* według projektu 35 50*
aluminium                    
2,00 175 900 100 2400 0 50* według projektu 30 50*
2,50 175 1000 100 2600 0 50* według projektu 30 50*
3,00 175 1000 100 2800 0 50* według projektu 30 50*

* - w przypadku niestandardowych wymiarów prosimy o kontakt z Działem Handlowym

Technologia mocowania

Dla wszystkich typów kasetonów system przewiduje otwarte łączenia z ukrytymi mocowaniami. Łączenia poziome mogą mieć dowolną szerokość i uzależnione są wyłącznie od koncepcji zawartej w projekcie. Zalecane wymiary dla szczelin pionowych powinny mieścić się w przedziale wymiarowym od 10 do 30 mm.

Połączenia poziome

Łączenia poziome mogą mieć szerokość w zależności od koncepcji zawartej w projekcie. Zakładana jest standardowa szerokość w zakresie od 5 do 30 mm.

Połączenia w pionie

Szczeliny pionowe (D) powinny zawierać się w przedziale wymiarowym od 10 do 30 mm.

 

 

 

 

Przekrój przez ścianę w lekkiej zabudowie

  1. profil stalowy główny typu Omega
  2. profil stalowy wsporczy typu Omega
  3. kaseton elewacyjny PRUSZYŃSKI

 

 

 

 

Zaleca się stosowanie łat montażowych produkowanych przez firmę Blachy Pruszyński typu Omega 50 do których mocowane są poszczególne kasetony za pomocą wkrętów samowiertnych.

OMEGA 30/90 - wykonana z blachy stalowej powlekanej o grubości 0,70 mm w tym samym kolorze co kaseton OMEGA 30/50 - wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej w grubości 0,70 mm - tzw. profil wspierający


W zależności od wielkości kasetonów może zaistnieć konieczność stosowania konstrukcji wspierającej. Maksymalne rozstawy profili pośrednich (OMEGA 30/50) przedstawiono poniżej.

Narożniki i wykończenia

Warunkiem prawidłowego funkcjonowania elewacji i spełniania przez nią założonych funkcji konieczne jest zastosowanie obróbek i zamknięć chroniących budynek przed wpływem warunków atmosferycznych a przede wszystkim przed deszczem. Wykończenie narożników odbywa się za pomocą standardowych elementów systemu o wymiarach dopasowanych do typu kasetonu. Obrzeża okien uszczelnia się stosując wykończenia wykonywane na zamówienie. W celu umożliwienia prawidłowej wentylacji budynku połączenia kasetonów nie powinny być całkowicie szczelne, powinno się umożliwić naturalny obieg powietrza i umożliwić odpływ wody.

Prace projektowe

Staranność wykazana na etapie projektowania procentuje w trakcie realizacji inwestycji racjonalizacją kosztową jak i efektem wizualnym. Pamiętać należy, że zastosowanie jednolitych elementów systemu znacznie obniża koszta materiałowe jak i montażowe.

Pamiętać należy o prawidłowym doborze grubości i rodzaju blachy w zastosowanych kasetonach, co uzależnione jest między innymi od strefy wiatrowej, powierzchni i wysokości elewacji czy też wymiarów samych kasetonów. Bezwzględnie zaleca się stosowanie tzw. listwy startowej wydatnie wzmacniającej system.

Ze względu na duże możliwości indywidualnej adaptacji poszczególnych inwestycji informacji dotyczących montażu i realizacji projektu udziela Dział Inwestycji, który pomaga i nadzoruje każdą inwestycję na wszystkich stopniach jej realizacji.

Ponieważ system wymaga dzielenia liniami poziomymi i pionowmi elewacji od ekip montażowych wymagana jest precyzja i dokładność. Każda niedokładność wynikająca np. ze złego wypoziomowania budynku czy też nie zachowania pionu będzie natychmiast widoczna na elewacji.

Informacji udziela:
Dział Inwestycji
tel. 022/738 62 22
fax 022/73861 51
mail: inwestycje@pruszynski.com.pl 

Kolorystyka

Kolorytyka realizowana jest indywidualnie pod zamówienie.

Masz pytania? Odwiedź nas
na FB lub Messengerze