System wyceny detalicznej
Generator listy zakupów System wyceny detalicznej on-line
Drzewo kategorii produktów / wybierz i dodaj produkt do listy /
Wybrane produkty (0)
System wyceny detalicznej

FAQ

Dlaczego blachodachówka polecana jest przy remontach starych dachów?

Jest to bezpośrednio związane z jej niewielkim ciężarem. Więźby remontowanych domów są już nieco nadszarpnięte przez czas, dlatego bezpieczniej jest zastosować blachodachówkę, której waga oscyluje na poziomie 4,7 kg/m2, niż prawie dziesięciokrotnie od niej cięższą dachówkę ceramiczną.

Czy jest możliwe wykonanie miedzianych obróbek przy dachu stalowym?
Przy stosowaniu miedzi należy uważać, gdyż tlenki miedzi są bardzo agresywne i powodują korozję innych metali, stąd na budynkach nie można łączyć jej z innymi gatunkami metali (miedź wchodzi w reakcje kontaktową i powoduje korozję elektrolityczną innych metali).
Na połaci od strony północnej pojawił się mech na blachodachówce czy jest sposób, aby go usunąć?

Mchy i porosty atakują najczęściej dachówki położone na zacienionych połaciach, gdy dom stoi blisko lasu lub w miejscu osłoniętym drzewami. Szczególnie upodobały sobie naturalne dachówki ceramiczne i dachówki cementowe jak i pokrycia z blach. Ale mogą się pojawiać także na ceramicznych dachówkach glazurowanych o bardzo gładkiej powierzchni. To tylko kwestia czasu.

Polecałbym użycie specjalistycznego środka służącego do usuwania glonów, mchów i porostów ALGAT. Jest to środek prosty w użyciu – wystarczy obficie spryskać mchy i porosty i po kilku dniach należy obumarłe rośliny spłukać wodą – większość przy tym zabiegu sama powinna spłynąć, a resztę należy usunąć za pomocą np. szczotki i czystej wody (bez dodatku detergentów). Po przesuszeniu dachu należy jego powierzchnię ponownie spryskać ALGATEM pozostawić do wyschnięcia. Wtedy będzie ona chroniona przed ponownym porastaniem, gdyż ALGAT znacznie opóźni ten proces.

Należy pamiętać, że środki grzybo- i glonobójcze są silnymi chemikaliami, dlatego podczas ich nakładania należy zachować szczególną ostrożność. Rękawice i okulary ochronne są konieczne. Trzeba też zabezpieczyć wyloty rur spustowych, by woda z chemikaliami nie spływała prosto do gleby lub na kwiatowe rabatki. Pod rury można podstawić plastikowe beczki, do których spłynie skażona woda.

Strona producenta – ALGAT 

W jaki sposób należy przechowywać blachodachówkę do czasu montażu?

Jeżeli montaż ma nastąpić w przeciągu ok. 3-4 tygodni od czasu produkcji wystarczy tylko rozciąć opakowanie i ustawić paczkę pod lekkim skosem tak, aby ewentualne wody opadowe mogły spłynąć.
Jeżeli ten okres ma być dłuższy bezwzględnie należy rozciąć opakowanie a pomiędzy arkusze wsunąć listewki dystansowe tak, aby umożliwić swobodny przepływ powietrza. Paczka nie może leżeć bezpośrednio na ziemi. Arkusze należy przechowywać w suchym i przewiewanym miejscu.
Dokładne zalecenia odnoście składowania każdorazowo znajdują się na etykiecie towarowej dołączonej do paczki.

Czy podczas cięcia arkuszy można używać szlifierki kątowej?

Do cięcia nie można stosować szlifierki kątowej, pod rygorem utraty gwarancji. Wydzielające się ciepło uszkadza krawędzie cięte, a wydobywające się opiłki wtapiają się w powierzchnię blachy tworząc potencjalne ogniska korozji.
Blachy najlepiej jest ciąć automatycznymi nożycami skokowymi (nibler) lub nożycami ręcznymi.
Miejsca cięcia dobrze jest zabezpieczyć bezbarwnym lakierem ochronnym.

Czy dach wymaga konserwacji?

Dachy pokryte blachą powlekaną wymagają okresowych przeglądów. Konserwacja polega głównie na usunięciu nalotów i pyłów kominowych, które pozostawione przez dłuższy okres czasu mogą prowadzić do uszkodzenia blachy. Szczególną uwagę należy zwracać na miejsca wokół kominów. Jeżeli podczas przeglądu pokrycia zauważone zostaną miejscowe uszkodzenia w powłoce lakierniczej należy wykonać korekty malarskie.

W jaki sposób zabezpieczyć drobne uszkodzenia powłoki blachodachówki, które powstały przy montażu. W instrukcji montażu, którą dzisiaj znalazłem na waszej stronie jest napisane, że zamalowuje się to farbą do zaprawek. Gdzie taka farbę można kupić? Czy może to być minia?

Do drobnych uszkodzeń stosuje się wyłącznie farby zaprawkowe, które są dostępne w ciągłej sprzedaży w naszej firmie. Nie można stosować innych farb i lakierów takich jak np. minia. Farby zaprawkowe są tak przygotowane, aby w sposób znaczny nie odbiegały od koloru pokrycia dachowego.
Dostępne są w punktach prowadzących sprzedaż naszych wyrobów.